Nasza Klasa wprowadza przycisk "Fajne". Lubimy to

NK.pl wprowadziła właśnie przycisk "Fajne", za pośrednictwem którego można rekomendować znajomym ciekawe treści w Internecie.

Przycisk "Fajne" dostępny jest obecnie w wersji beta. Konfiguracja i zamieszczenie przycisku na stronie jest banalnie proste (dokonuje się tego w 3 nieskomplikowanych krokach). Tylko czy przycisk "Fajne" czegoś nam czasem nie przypomina? W przesłanej nam informacji prasowej czytamy, że

Widżet "Fajnie!" ma dwa zadania. Pierwszy z nich to animowanie ruchu w serwisie za pomocą rekomendacji znajomych. Drugi z nich, to oferta skierowana do właścicieli stron i blogów. Internauta, który odwiedzi stronę partnera, zobaczy w widżecie, którzy znajomi z NK uznali ją za fajną. Dzięki temu strony staną się bardziej atrakcyjne - polecać je będą prawdziwi znajomi danego internauty. Widżet jest dostępny dla wszystkich posiadających konto w NK. Można go zainstalować generując kod i wklejając go na stronę.

Hmm.

Hmm hmm.

Prawie rok temu, po konferencji F-8 zorganizowanej przez Facebooka tak pisaliśmy o pewnej nowej funkcji serwisu :

(...) na różnych stronach internetowych można będzie dodać przycisk "Lubię to" (albo "Polecam"). Przeglądając teraz dowolną stronę, której właściciel zdecyduje się zaimplementować nowe rozwiązanie pod różnymi treściami (artykuł, zdjęcie, film) można będzie zobaczyć ile osób uznało ją za wart uznania.

Tak! To przycisk "Lubię to", zaimplementowany do tej pory na setkach tysięcy stron internetowych na świecie. Przycisk, który przedostał się do języka potocznego czy na nadruki koszulek.

Czy rodzimy przycisk "Fajne" dorówna popularnością facebookowemu? Możemy z pewną taką nieśmiałością trzymać kciuki.

J.S.

Więcej o: