Szarżujący byk - Asus przedstawia laptopa Automobili Lamborghini VX7

Na początku tygodnia, firma Asus zaprezentowała w Bolonii swojego nowego laptopa. VX7 powstaje we współpracy ze znanym producentem aut sportowych - firmą Lamborghini.

VX7 to produkt, który może spodobać się miłośnikom motoryzacji i wymagającym użytkownikom komputerów . Firma Asus podkreśla jego sportowy, agresywny wygląd oraz wydajność. To jednocześnie kolejny model przenośnego peceta z linii komputerów zapoczątkowanej w 2006. W zeszłym roku wzbogaciła się ona o netbook VX6, o którym pisaliśmy w tej części portalu .

Lamborghini

Laptop zaprojektowano we współpracy z włoskim producentem sportowych samochodów. Widać to już na pierwszy rzut oka, choć niektóre eleganckie detale dostrzeżemy dopiero po otwarciu komputera. Elementami przywodzącymi na myśl auta marki Lamborghini są tu wyprofilowana "maska", szczeliny chłodnicze przypominające wloty powietrza w samochodzie oznaczonym logo szarżującego byka czy światła stopu zamontowane na obudowie urządzenia.

Kolejnymi elementami wyróżniającymi tę maszynę są wykończone skórą podpórki na nadgarstki czy przycisk zasilania przypominający ten, który służy do uruchomienia samochodu. Wyprofilowano również kształt urządzenia, by przypominało ono aerodynamiczny pojazd. Na jego tylnej części znajdziemy też efektowny "spojler". Warto także zaznaczyć, że obudowa VX 7 została wykończona aluminium - jest lekka i trwała. Dbałość o szczegóły rozciągnęła się nawet na kolory, w których nabyć możemy nowy produkt Asusa. Są to licencjonowane barwy używane przez Automobili Lamborghini - pomarańcz i czerń.

Prędkość

Maszyna mająca podkreślać sportowego ducha włoskiej stajni powinna także zaspokoić wymagających użytkowników komputerów. Posiada ona 15,6-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED (rozdzielczość 1920x1080). Znajdziemy w niej także procesor Intel Core i7 2630QM (Sandy Bridge), 16GB pamięci RAM (DDR3, 1333MHz) oraz kartę graficzną Nvidia GTX460M (3GB RAM DDR5). Całość uzupełniają dwa twarde dyski 750GB (7200 obrotów), nagrywarka płyt Blu-ray oraz porty USB 3.0. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Professional i waży niecałe 4kg.

Asus VX7 został wyceniony na 7999 złotych .

Krzysztof Pielesiek

Więcej o: