Dom przyszłości według Microsoft

Jeśli myślicie, że Wasze duże posiadłości, garaże na 10 samochodów i telewizory w każdym pomieszczeniu to niezły wypas... pomyślcie jeszcze raz!

Microsoft Home to takie miejsce, w którym możemy zobaczyć jak prawdopodobnie będą wyglądały domy przyszłości. To znaczy, nie do końca, bo nie jest on otwarty dla ludzi z zewnątrz, ale dzięki ekipie Channel 9 możemy zobaczyć, jak prezentuje się od środka.

Dom mieści się w Redmond, w miejscu zwanym Executive Briefing Center. Microsoft Home powstał w 1994 roku i od tego czasu wprowadzane są w nim regularnie "aktualizacje" wyposażenia. Celem stworzenia tego miejsca jest pokazanie, w jaki sposób najnowsze technologie mogą zmienić nasze życie w ciągu najbliższych lat. Dlatego też nie dziwcie się oglądając poniższy materiał, że w tym domu większość ścian to tak naprawdę wyświetlacze, każde urządzenie podłączone jest do sieci, a nawet niewielki zegarek zdjęty z reki i położony na komodzie może podać informacje na temat zdrowia właściciela. Praktycznie wszystko w Microsoft Home jest skomputeryzowane, zdalnie sterowane i naprawdę duże wrażenie robi pokój rozrywkowy, tudzież ściana, na której widzimy naszych znajomych będących aktualnie online. Zresztą, zobaczcie sami, myślę, że również zapragniecie, aby większość z proponowanych rozwiązań pojawiła się w Waszych domach.

[za: Channel 9 ]

Więcej o: