Planujesz wycieczkę na Mount Everest? Możesz zabrać telefon

Kenton Cool po raz dziewiąty wspiął się na Mount Everest. Ale jego ostatnia wyprawa była wyjątkowa nie tylko ze względu na fakt wspięcia się na sam szczyt.

Sponsorem wyprawy był Samsung, a jej głównym celem udowodnienie, że z najwyższego szczytu Ziemi można połączyć się ze światem za pomocą telefonu komórkowego, a nie jak do tej pory tylko satelitarnego. W podróż zabrał ze sobą Samsung Galaxy S II, który w filmie promującym akcję zachwala właściwie pod każdym względem.

 

Sam smartfon nie wystarczy jednak, aby wykonać jakiekolwiek połączenie przebywając tak wysoko. Kenton Cool musiał skorzystać z sieci 3G, do której dostęp zapewnił mu pierwszy tego typu nadajnik zainstalowany przez firmę Ncell, nepalskiego dostawcę usług GSM.

Kenton osiągnął sukces i udało mu się wysłać ze szczytu wiadomość na Twittera, a także wykonać połączenie telefoniczne. Tym samym udowodnił, że dzięki Ncell teraz każdy, kto zdecyduje się wspiąć na Mount Everest, może czuć się bezpieczniej mając przy sobie telefon pracujący w sieci 3G.

[za:

Ubergizmo

]

Więcej o: