Przyszłość Skype

Microsoft ma już określone plany związane z zakupem Skype.

Po informacji o zakupieniu Skype'a przez Microsoft w internecie pojawiło się wiele komentarzy na ten temat. Nie brakowało wśród nich obaw o przyszłość komunikatora. Z oficjalnych zapowiedzi giganta z Redmond wynika jednak, że nie mamy się czego obawiać.

Przede wszystkim, Skype będzie dalej rozwijany na wszystkie platformy, na które do tej pory był dostępny. Jak można było się spodziewać, komunikator zostanie zintegrowany z już istniejącymi produktami Microsoftu. Między innymi możemy oczekiwać, że Skype pojawi się na Xbox 360 i będzie współpracował z Kinectem - gigant z Redmond może tutaj zabłysnąć jakimiś ciekawymi funkcjami urozmaicającymi rozmowy. Skype będzie też oczywiście rozwijany pod kątem systemu Windows Phone. Microsoft planuje także zintegrowanie nowego nabytku z Outlookiem, Xbox Live, Hotmail czy Lync, jak i innymi usługami społecznościowymi.

Na czele Microsoft Skype Division, komórki odpowiedzialnej za rozwój komunikatora, stanie dotychczasowy dyrektor generalny Skype, Tony Bates, który będzie odpowiadał bezpośrednio przed Steve'm Ballmerem. CEO Microsoftu wydaje się być bardzo podekscytowany nowym rozdziałem w historii Microsoftu:

"Skype to fenomenalna usługa, kochana przez miliony ludzi na całym świecie."

Tony Bates nie pozostaje dłużny i również widzi przyszłość w jasnych barwach:

"Razem stworzymy przyszłość komunikacji w czasie rzeczywistym, aby ludzie mogli łatwo kontaktować się z rodziną, przyjaciółmi, klientami, czy kolegami, gdziekolwiek na świecie."

Wszystko wskazuje na to, że nastroje po obu stronach są dobre. Należy mieć tylko nadzieje, że tak pozostanie, a Microsoft zgodnie z obietnicami nie sprawi, że ludzie zaczną odwracać się od Skype'a. Umowa między firmami powinna zostać zamknięta do końca roku, wszystko uzależnione jest od tego, jak szybko potoczą się procesy regulacyjne.

[za: SlashGear ]

Więcej o: