Poznaj nowego przyjaciela... palacza

Nie wiemy zbyt dużo na temat szkodliwości elektronicznych papierosów, ale wiemy, że można dzięki nim poznać nowych ludzi.

Przynajmniej, jeśli zdecydujemy się wydać 80 dolarów na papierosy, które służą nie tylko do zaciągania się nimi. Wynalazek jest dziełem firmy Blu i trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych w przyszłym miesiącu. Zestaw składa się z 5ciu papierosów, których konstrukcja nie różni się niczym od znanych nam już papierosów elektronicznych. Sekret tkwi w paczce, która służy nie tylko jako ładowarka, ale została dodatkowo wyposażona w specjalny chip. Sprawia on, że jeśli znajdziemy się w odległości 15 metrów od drugiej osoby posiadającej papierosy Blu, tudzież w pobliżu sklepu z produktami tej firmy, paczka zacznie świecić i wibrować.

Z dodatkowych funkcji, produkt Blu może zostać wykorzystany na przykład do wymiany informacji kontaktowych między posiadaczami papierosów elektronicznych i późniejsze pobranie ich na komputer. W przyszłości producent planuje wprowadzenie między innymi współpracy ze smartfonami, czy też specjalny system monitorowania, podający informacje na temat ilości wypalanych papierosów, a nawet raportujący otrzymane wyniki do lekarza.

Ciekawy pomysł, który szczególnie może przypaść do gustu osobom towarzyskim, które otrzymają dobry pretekst, aby zagadać do drugiej osoby na ulicy, kiedy ich paczka zacznie nagle wibrować. Niemniej jednak nie ma jasnych informacji na temat szkodliwości papierosów elektronicznych i chociaż Blu zapewnia, że ich produkt jest bezpieczny, to my jednak nie zachęcamy do sięgania po dymka, nawet tego elektronicznego.

[za: Techland ]

Więcej o: