Ekstremalna dieta Marka Zuckerberga

Mark Zuckerberg zajmuje się nie tylko Facebookiem. Młody miliarder włączył się w popularny w Krzemowej Dolinie trend "wyzwań" - regularnego próbowania nowych doświadczeń i zdobywania nowych umiejętności. W zeszłym roku godzinę dziennie przeznaczał na naukę języka chińskiego, tegoroczne wyzwanie to ekstremalna dieta.

Na przejście na specjalną dietę, "Zuck" zdecydował się pod wpływem znanej szefowej kuchni z Krzemowej Doliny, Jesse Cool. To ona namówiła go, by jadł tylko mięso ze zwierząt, które sam zabije. Jak sam mówi, dzięki temu jest bardziej świadomy wszelkich kosztów tego co konsumujemy. Poniżej cytat z osobister facebookowej strony Zuckerberga, z 4 maja:

Co roku przyjmuję nowe osobiste wyzwanie. To dobry sposób, żeby spróbować nowych doświadczeń i sprawdzić granice swoich możliwości. Pod koniec zeszłego roku, stwierdziłem jak wdzięczny jestem za to, że tworzymy tyle nowych wspaniałych rzeczy i chciałem aby tegoroczne wyzwanie dotyczyło wdzięczności za to co mam. Przez jakiś czas szukałem najlepszego sposobu jak to zrealizować i w końcu wpadłem na to, że aby pamiętać o wdzięczności, będę musiał uczestniczyć [w tym jak powstaje żywność] aby móc podziękować zwierzętom których życie odbieram aby je zjeść. Każdego dnia w którym nie mogę zjeść mięsa przypominam sobie dlaczego nie, oraz ile mam szczęścia w życiu, a kiedy mam szansę zjeść mięso, smakuje ono jeszcze lepiej.

Zuckerberg zabija zwierzęta (do tej pory homara, świnię, kozę i kurczaki), które są później oprawiane przez rzeźnika w Santa Cruz. Potem, twórca Facebooka wraz ze swoją dziewczyną, samodzielnie przygotowują potrawy z tak otrzymanego mięsa. Przyrządzają i wykorzystują też podroby i inne niejadalne dla przeciętnego Amerykanina części tusz zwierzęcych.

[za Fortune ]

Więcej o: