Google wstydzi się gejów... lesbijek zresztą też

Tak. Google najwidoczniej wstydzi się osób o innej, niż powszechnie uznawana za standardową, orientacji seksualnej.

Skąd ten szokujący wniosek? Wystarczy uzmysłowić sobie, że mimo iż Google nader skrzętnie podmienia swoje logo - doodle - z okazji często zaskakujących a już z pewnością nie do końca oczywistych, czcząc sto-któreś urodziny dawno zmarłych kompozytorów. Czasem wspiera także bieżące wydarzenia, takie jak pierwszy dzień szkoły, zaćmienie księżyca, czy przelot komety. Starannie pomija jednak wydarzenia związane z ruchem Gay Pride, który tradycyjnie "ożywia się", organizując parady na całym świecie w okresie letnim, ze szczególnym uwzględnieniem czerwca. Miesiąc ten zresztą niejako kojarzy się już z tęczową flagą i barwnymi przemarszami osób, które nie wstydzą się własnej orientacji seksualnej.

Ku naszemu zdziwieniu rzecznik prasowy Google twierdzi:

W trakcie czerwca Google włącza się w celebracje LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender) Pride. Niektóre wyniki wyszukiwania związane z LGBT Pride ozdabiane są tęczą, która pokazuje się na końcu pola przeznaczonego do wpisywania haseł.

Z pewnych względów można jednak sądzić, że osoby, które nie są zainteresowane wspomnianym ruchem nie będą także wpisywać odpowiednich haseł wyszukiwania. Co innego gdyby flaga ozdabiała Google'owe Doodle. Wtedy być może wydarzeniami zainteresowałby się ktoś spoza ścisłego kręgu.

Pozwoliliśmy sobie wyszukać kilka haseł, które można by wiązać z ruchem LGBT lub Gay Pride. Flaga rzeczywiście zostaje wyświetlona, ale niestety wyłącznie w odpowiedzi na niektóre hasła i to wpisane w języku angielskim. Chyba nie można nazwać tego silnym wsparciem ze strony Google.

Tęczowa flaga LGBT Pride w wynikach wyszukiwania GoogleTęczowa flaga LGBT Pride w wynikach wyszukiwania Google fot. Google

Pytanie tylko, czy flaga w tego typu wynikach wyszukiwania bardziej nie śmieszy niż skłania do przemyśleń. Wystarczy pobieżnie przejrzeć wyniki aby zorientować się, że dopiero na drugiej stronie pojawia się związana z ruchem witryna. I ta jednak tonie w morzu stron oferujących pornograficzne treści.

Więcej o: