Nowe kompaktowe aparaty fotograficzne Samsunga z naprawdę dużym zoomem

Samsung obiecuje - w to lato nie trzeba wozić ze sobą lustrzanek lub aparatów systemowych, aby mieć pod ręką dobry zoom, szeroki kąt i możliwość nagrywania filmów w HD.

Mowa o trzech aparatach, które producent wprowadził do oferty z początkiem czerwca - Samsung PL210, WB210 i WB700.

Aparaty, choć kompaktowe, wyposażone zostały w wysokiej jakości obiektywy Schneider Kreuznach, oraz cyfrową oraz optyczną stabilizację obrazu, często decydującą, czy zdjęcie wykonane z dużej odległości będzie technicznie dobre. Szeroki kąt pozwala zwykle uchwycić w kadrze dużo szczegółów, z czym zawsze łopot podczas wakacyjnych wyjazdów.

Wśród mocarnych kompaktów znalazły się:

Samsung WB700 z osiemnastokrotnym zoomem optycznym, możliwością nagrywania w jakości HD (w standardzie H.264), wyjściem HDMI, dzięki któremu bez problemu można podłączyć go do telewizora lub podziwiać efekty na 3 calowym wyświetlaczu i bogatym zestawem filtrów.

Samsung WB210 z dwunastokrotnym zoomem optycznym oraz dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cali. Mocną stroną aparatu jest tryb "super szerokokątny" 21mm, który ma się doskonale sprawdzać w przypadku fotografowania krajobrazów. Producent obiecuje, że dzięki dodaniu systemu Smart Auto 2.0, który sam dobiera odpowiedni do obiektu tryb, aparat jest naprawdę prosty w obsłudze.

Najsmuklejszy ze wszystkich Samsung PL210 z dziesięciokrotnym zoomem, wyposażony w szerokokątny obiektyw 27mm i wyświetlacz o przekątnej 3 cali.

Więcej o: