Cienki, mocny i z przystawką

Sony zaprezentowało nowy model laptopa VAIO Z, który urzeka nie tylko wyglądem, ale też i parametrami.

Już lada chwila na półki sklepowe w Europie trafi 13-calowy Sony VAIO Z, który posiadać będzie wzmocnioną obudowę z włókna węglowego oraz specjalną przystawkę - Power Media Dock. Ten cienki i lekki laptop - niecałe 1,2 kg wagi oraz 16,65 mm grubości - skierowany jest do osób, które potrzebują na co dzień mocnego, a przy tym wygodnego w transporcie sprzętu do pracy.

13-calowy Sony VAIO Z13-calowy Sony VAIO Z fot. Sony

Z najważniejszych cech należy wymienić ekran o przekątnej 13,1 cala, który w zależności od konfiguracji będzie wyświetlał rozdzielczość 1600x900 lub 1920x1080. Na pokładzie znajdzie się procesor Intel Core i7-2620M z zegarem 2,7 GHz i możliwością podkręcenia go do 3,4 GHz dzięki funkcji Turbo Boost. Laptop będzie posiadał 8 GB pamięci RAM DDR3 i szybki dysk SSD o pojemności 256 GB oraz kartę graficzną Intel HD Graphics 3000. Pozostałe cechy to WiFi w standardzie 802.11 b/g/n, Bluetooth, modem 3G, porty USB 3.0, wyjście HDMI, czytnik linii papilarnych oraz kamerka internetowa o rozdzielczości 1,3 megapiksela. Nowy VAIO Z będzie pracował na systemie Windows 7 Professional, a funkcja Quick Boot zapewni szybszy start komputera. Standardowa bateria wystarczy na 7 godzin pracy, dodatkowy akumulator wydłuży ten czas do 14 godzin.

13-calowy Sony VAIO Z i Power Media Dock13-calowy Sony VAIO Z i Power Media Dock fot. Sony

Jeśli ktoś uzna te parametry za mało zadowalające, to może dokupić specjalną przystawkę o nazwie Power Media Dock, która komunikować się będzie z laptopem przy pomocy wydajnego interfejsu Thunderbolt, który Sony ukryło pod nazwą Light Peak. Stacja dokująca wyposażona będzie w kartę graficzną AMD Radeon HD 6650M z 1 GB RAM, nagrywarkę DVD lub combo Blu-ray, moduł Gigabit LAN, dwa porty USB 2.0 i jeden 3.0, a także wyjście D-Sub i HDMI.

Tył stacji dokującej do Sony VAIO ZTył stacji dokującej do Sony VAIO Z fot. Sony

Niestety, cena laptopa nie będzie mała, co w przypadku serii VAIO nie jest  zaskoczeniem. Najtańsza wersja kosztować będzie w Wielkiej Brytanii 1434 funty, natomiast stacja dokująca to dodatkowe 400 funtów. Na stronie Sony UK można sprawdzić ceny różnych konfiguracji.

[za: Engadget ]

Więcej o: