Ślub błyskawiczny za dolara

Jak szybki ślub, to tylko w Las Vegas, prawda? Nie!

Jesteście przeciwnikami wystawnych ślubów, pięknych sukien, i całej otoczki związanej z zawieraniem związku małżeńskiego? Jeśli tak, ale mimo wszystko myślicie o zmianie stanu cywilnego, to możecie to zrobić w nieprzeciętny sposób. I to za dolara!

AutoWed Wedding MachineAutoWed Wedding Machine fot. Concept Shed

Pomyślcie tylko, zabieracie ukochaną osobę na wycieczkę, w trakcie której nagle zaskakujecie ją oświadczynami. Wybranka przyjmuje propozycję, jesteście szczęśliwi, ale wizja ślubu nadal pozostaje odległa w czasie. Niekoniecznie, bo wycieczka została zaplanowana tak, aby na jej trasie pojawił się nietypowy różowy automat. Sprawi on, że w ciągu kilku minut powiecie sobie tak, założycie obrączki i udacie się na zasłużoną noc poślubną. Mało romantycznie? Halo, mamy XXI wiek!

AutoWed Wedding MachineAutoWed Wedding Machine fot. Concept Shed

Maszyna o nazwie AutoWed Wedding Machine rzeczywiście powstała i kto wie, może dożyjemy czasów, że tego typu wynalazki pojawią się w miejscach publicznych. Pomijając fakt, że zawieranie związku małżeńskiego stojąc przy automacie nie brzmi zbyt zachęcająco, trzeba jednak przyznać, że twórcy projektu zadbali o to, aby był on wykonany na najwyższym poziomie.

Od razu rzuca się w oczy ciekawy design maszyny, która stylizowana jest na lata 50-te ubiegłego wieku. Dodatkowo wyróżnia się charakterystycznym dla tamtych czasów kolorem różowym. Automat posiada również steampunkową klawiaturę do wprowadzania informacji o zakochanych. Sam ślub przebiega zaś ekspresowo. Więcej czasu zabiera przygotowanie zupki błyskawicznej. Wystarczy wrzucić dolara, wybrać orientację seksualną, podać swoje dane, wypowiedzieć kilka zdań, odebrać obrączki, poczekać na certyfikat i na koniec przypieczętować zawarcie związku małżeńskiego gorącym pocałunkiem. Szybko i bez zbędnych komplikacji.

 

W Polsce podobna maszyna nie miałaby racji bytu, ze względu na obowiązujące prawo. Co innego np. w Stanach Zjednoczonych, tam wszystko jest możliwe. AutoWed Wedding Machine wydaje się być ciekawą propozycją dla osób, które nie lubią się afiszować ze swoim uczuciem, nie przepadają za weselami, a wizja prowadzenia przez Elvisa panny młodej przed ołtarz nie robi na nich większego wrażenia. Z drugiej strony, ciekawe o ile wzrosłaby liczba rozwodów, jeśli takie maszyny pojawiłyby się w każdym klubie... Strach pomyśleć.

AutoWed Wedding MachineAutoWed Wedding Machine fot. Concept Shed

[za: Bit Rebels ]

Więcej o: