Hakerzy mogą podsłuchiwać rozmowy na urządzeniach Apple?

Niemieccy eksperci zajmujący się bezpieczeństwem IT twierdzą ponadto, że luka w systemie iOS może także doprowadzić do przejęcia wszystkich naszych danych.

Niemiecka, rządowa agencja zatrudniająca ekspertów od bezpieczeństwa IT twierdzi, że w systemie operacyjnym iOS znajduje się bardzo poważna luka w zabezpieczeniach. Ma ona umożliwiać zdobycie praktycznie wszystkich danych znajdujących się na sprzęcie Apple (emaile, zdjęcia, hasła, smsy). Zagrożony ma być zarówno iPhone (3GS i 4) jak i iPad (1 i 2 generacja) oraz iPod Touch. W przypadku tego pierwszego, luka umożliwiać ma nawet podsłuchiwanie rozmów telefonicznych. Błąd w zabezpieczeniach ma być obecny w systemie iOS w wersji 4.3.3, choć zagrożone mogą być także inne wersje systemu.

Do przechwycenia naszych danych może dojść w przypadku otwarcia plików o rozszerzeniu .pdf. Agencja zaleca, by użytkownicy sprzętu Apple nie uruchamiali tego typu plików, kiedy ich źródło nie jest znane. Nie powinni oni także uruchamiać ich na stronach www, a nawet zaglądać na strony zawierające takie pliki. Przedstawiciele niemieckiego oddziału Apple powiedzieli, że zapoznali się z komunikatem agencji, ale nie mają nic do powiedzenia na jego temat.

Więcej o: