Microsoft o Skype i nie tylko

Na konferencji Worldwide Partner Conference w Los Angeles, zorganizowanej dla partnerów, firma z Redmond podzieliła się informacjami na temat planów na najbliższą przyszłość. Nie zabrakło również komentarza w sprawie przejęcia Skype.

Minęło już trochę czasu od momentu przejęcia przez Microsoft najpopularniejszego komunikatora do prowadzenia wideo rozmów w internecie, ale dopiero teraz Steve Ballmer wypowiedział się na temat wykorzystania Skype'a w rozwiązaniach biznesowych. Nie powiedział on jednak nic, o czym wcześniej nie można było przeczytać w licznych artykułach poświęconych temu wydarzeniu. Otóż Ballmer podkreślił, że Microsoft uważa Skype za "pomost", pomiędzy używanym głównie do wewnętrznej komunikacji w firmach programem Lync, a światem zewnętrznym.

"Partnerzy pytają mnie - "Czy to znaczy, że nie traktujecie już poważnie programu Lync?". Wręcz przeciwnie. Jedną z największych motywacji do zdobycia Skype, było danie przedsiębiorcom jeszcze większej kontroli za pośrednictwem Active Directory i Lync, jak również i ułatwienie im komunikacji z klientami oraz partnerami biznesowymi na całym świecie."

Podczas konferencji poruszono również kilka innych tematów. Z wystąpienia Ballmera oraz innych przedstawicieli Microsoftu wiemy już, że nadchodzący Windows 8 będzie współpracował ze sprzętem oraz oprogramowaniem tworzonym pod kątem Windows 7.

Firma z Redmond pochwaliła się również, iż jej programy do wspierania działalności przedsiębiorstw - Dynamics ERP i CRM, przynoszą duże dochody, na poziomie miliarda dolarów w skali roku. Pozostając jeszcze przy rozwiązaniach dla biznesu, Microsoft zapowiedział Dynamics Navision, serwis ERP działający w chmurze. Na koniec ogłoszono, że nastapią zmiany w usłudze Bing, która nie cieszy się dużym powodzeniem wśród partnerów giganta. Nie podano jednak żadnych konkretnych informacji na ten temat.

[za: Business Insider ]

Więcej o: