Sony będzie produkowało baterie... do samochodów

Sony poinformowało niedawno, że zamierza wybudować kilka nowych fabryk, w których mogłaby się odbywać produkcja baterii przeznaczonych do elektrycznych i hybrydowych samochodów.

Koncepcja samochodów napędzanych prądem rzeczywiście zyskuje ostatnio popularność i można powoli przypuszczać, że monopol paliw ciekłych został złamany. Skąd jednak taki optymizm japońskiego koncernu?

Sony zapowiedziało zaprojektowanie i wykonanie akumulatorów specjalnie z myślą o samochodach napędzanych prądem. Oznaczać to może bardzo wiele. W tym, przede wszystkim, wydłużenie żywotności ogniw, zwiększenie dystansu, który na jednym ładowaniu może pokonać pojazd i skrócenie czasu uzupełniania energii. Technologia obarczona jest kilkoma solidnymi wadami, które Sony mogłoby spróbować wyeliminować. Póki co jednak, firma nie zdradziła konkretnych celów, które wiąże z wejściem na nowy rynek.

Na zachętę i aby udowodnić swoje kompetencje w tym sektorze Sony zaprezentowało prototyp akumulatora do samochodu. Mierzy on 25,7cm na 18,2cm i według informacji producenta gwarantuje większy zasięg.

Wiadomo też, że producent nie skupi się wyłącznie na ogniwach do elektrycznych samochodów. Na celowniku znajdują się także akumulatory do pojazdów hybrydowych.

Więcej o: