Hakerzy z grupy LulzSec powracają. Tym razem zaatakowali stronę brytyjskiego tabloidu

Jeśli choć przez chwilę uwierzyliście anarchistycznej grupie hakerów LulzSec w to, że zakończyła działalność to... Byliście w błędzie.

W niecały miesiąc po ogłoszeniu o zakończeniu działalności grupa LulzSec zaatakowała brytyjski tabloid The Sun. Początkowo internauci próbujący wejść na stronę thesun.co.uk byli przenoszeni na new-times.co.uk, gdzie trafiali na fałszywy artykuł informujący o śmierci Ruperta Murdocha, właściciela News Corporation, jednej z największych światowych korporacji medialnych (do której należy między innymi właśnie The Sun). Gdy ta strona przestała działać, adres internetowy tabloidu przenosił prosto na twitterowe konto LulzSec.

LulzSec to anarchistyczna grupa hakerów, która w ciągu ostatnich paru miesięcy zdążyła zaatakować ogromną ilość stron internetowych i korporacji, wypowiadając niemalże wojnę zabezpieczeniom na całym świecie. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj . Wydawało się jednak, że ich "rejs", jak sami to nazywali, już się zakończył. Pod koniec czerwca grupa ogłosiła zakończenie działalności . Jak widać, nie było w tym zbyt wiele prawdy. Choć oczywiście pytaniem otwartym pozostaje czy atak na The Sun to jednorazowy wybryk, czy też powrót do regularnego nękania. Wpisy na twitterze LulzSec sugerują, że to jeszcze zdecydowanie nie koniec...

[za BBC , LulzSec ]

Więcej o: