Wtem! "Paczałem w ACTA" już na Facebooku, czyli memy prosto z debaty [AKTUALIZACJA]

Efekty debaty u premiera na temat ACTA naprawdę potrafią zadziwić. Rozmowa i negocjacje idą swoją drogą, a złośliwi internauci czuwają.
Zobacz wideo

W debacie zabrał głos prawnik. Swoje stanowisko w sprawie ACTA przedstawił potoczyście i obrazowo. Świadomie lub mniej świadomie w swojej wypowiedzi użył zwrotu "paczyłem w ACTA". Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

Fot. FacebookFot. Facebook Fot. Facebook

Pamiętacie tego mema? Obrazek z kotem patrzącym w ekran monitora spopularyzowany został - oczywiście - przez serwis kwejk.pl, gdzie pojawił się 25 listopada 2011 roku. Jako taka rzecz jest odrobinę starsza, pochodzi z facebookowej strony "Nie znam się, to się wypowiem", na której autor regularnie umieszcza znalezione w sieci bądź zrobione przez siebie śmieszne (często jest to dość czarny humor) obrazki. Tam "Co ja pacze?" pojawiło się już 4 listopada. Po spopularyzowaniu przez użytkowników kwejka w sieci zaczęło pojawiać się mnóstwo przeróbek. Sformułowanie "co ja pacze" weszło nawet do języka potocznego. Jego popularność, jak widać, wcale nie gaśnie.

Odwołanie wypowiedzi prawnika do śmiesznego kota wywołało błyskawiczny efekt. Na Facebooku momentalnie założono fanpage "Paczałem w ACTA", mówiąc niejako:

"Drodzy komentatorzy, politycy, prawnicy i tak dalej ze świata realnego: witamy w Internecie. To zabawne: wyszliście na otwartą debatę z nami i choć teraz prawdopodobnie nic nie rozumiecie, to my już symbolicznie pokazaliśmy Wam miejsce."

Choć bez przesady, to tylko złośliwość, nie dopatrywalibyśmy się od razu przejawów niechęci.

Fot. FacebookFot. Facebook Fot. Facebook

[AKTUALIZACJA]

A to jeszcze nie koniec! Na tej samej debacie pojawiło się jeszcze coś, co wywołało małą gorączkę w sieci. Przyjrzyjcie się temu zdjęciu:

Sandały do garnituru? Co ja pacze...Sandały do garnituru? Co ja pacze... Sandały do garnituru? Co ja pacze...

Uczestnikiem debaty, który tak brawurowo dobrał elementy stroju (i to w pierwszym rzędzie!) jest Olaf Wojak z Kongresu Nowej Prawicy. Doceniamy odwagę w kreowaniu nowych trendów.

Jedna debata o Internecie, dwa memy. Jest dobrze! Czemu by ich nie połączyć?

Pacze na sandałyPacze na sandały fot. Gazeta.pl

Cały internet paczy i nie wie, co myśleć.

Zobacz wideo

Pospolite ruszenie przeciw ACTA, cała Polska protestuje [WIDEO]>>

Więcej o: