Wielcy walczą o schedę po HP - Amazon chce przejąć webOS?

Serwis VentureBeat, powołując się na własne źródła, twierdzi, że Amazon bliski jest podpisania umowy z HP o przejęciu Palma i webOS. Dla Amazona to wielka szansa - mógłby zainstalować webOS na swoim nowym tablecie Kindle Fire.

Serwis VentureBeat informuje, że Amazon prowadzi z HP zaawansowane rozmowy , w wyniku których HP może odsprzedać mu Palma, firmę odpowiedzialną za stworzenie mobilnego systemu webOS. Serwis donosi, że HP po podjęciu decyzji o rezygnacji z rynku smartfonów chce się Palma jak najszybciej pozbyć .

Gdyby tak się stało, logicznym wykorzystaniem webOS przez Amazona byłoby zainstalowanie go na właśnie zaprezentowanym tablecie Kindle Fire . A gdyby tak się stało, urządzenie i jego nabywcy mogliby tylko zyskać. Dlaczego?

Kindle Fire działa pod kontrolą mocno okrojonego z funkcji Androida . Nie znajdziemy na nim na przykład sklepu z aplikacjami Android Market, lecz sklep Amazon App Store i biblioteki multimedialne udostępniane przez Amazona. Zainstalowanie webOS na Kindle Fire mogłoby być strzałem w dziesiątkę - już i tak niesamowicie tanie urządzenie mogłoby zostać dostosowane przez Amazona do własnych potrzeb, a dla konsumentów mogłoby się stać bardziej rozpoznawalne.

Według różnych doniesień na webOS polują także inni producenci sprzętu . Krążą plotki o tym, że HTC rozgląda się za własnym mobilnym systemem operacyjnym, zainteresowania webOS nie dementuje też Qualcomm .

Zainteresowanie tak wielu firm systemem, który nigdy nie zdobył wielkiej popularności jest obiecujące dla nas, klientów. Jeśli faktycznie webOS zostanie przejęty przez producenta z wizją, to rynek urządzeń mobilnych może stać się bardzo ciekawy. Nowy konkurent na rynku, na którym rozpychają się iOS, Android i Windows Phone może wyjść nam tylko na dobre.

Więcej o: