Motorola zrobiła telefon z ekranem, który nie pęknie

Nowe telefony Motoroli mają jedną, bardzo ważną cechę - ich ekrany są odporne na pęknięcia. Każdy, kto kiedyś przez gęstą pajęczynę na wyświetlaczu musiał zmieniać smartfona z pewnością to doceni.

Doceni, ale niestety jedynie jeśli mieszka w Stanach Zjednoczonych. Na razie tylko dwa modele Motoroli - Droid Maxx 2 oraz Droid Turbo 2 - zostały wyposażone w nowe ekrany o atrakcyjnej nazwie Motorola ShatterShield .

Motorola Droid Maxx 2 i Droid Turbo 2Motorola Droid Maxx 2 i Droid Turbo 2 Fot. Motorola Fot. Motorola

Oba Droidy są produkowane przez Motorolę dla amerykańskiego operatora Verizon. Specyfikacje mają nie najgorsze - tańszy Maxx 2 ma wyświetlacz 5,5" 1920x1080, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615 z zegarem 1,7 GHz, 2 GB RAM, aparat 21 MP i baterię o pojemności 3630 mAh. Turbo 2 ma natomiast ośiordzeniowego Snapdragona 810, odrobinę większą baterię, 3 GB RAM i ekran 5,4" po rozdzielczości 2560x1440.

Oba urządzenia mogą się jednak pochwalić wyjątkowo wytrzymałymi wyświetlaczami. Większość telefonów po upadku z wysokości półtora metra może skończyć z małą pajęczyną, nowe Motorole są na to odporne dzięki zastosowaniu konstrukcji składającej się z pięciu warstw:

- dwie warstwy hartowanego szkła

- panelu dotykowego, zbudowanego tak, by działał nawet po uszkodzeniu

- elastyczny wyświetlacz

- aluminiowej ramy, która przenosi energię z upadku na całe urządzenie, co chroni delikatny ekran

Mamy nadzieję, że w przyszłości te ekrany trafią również do pozostałych modeli Motoroli. Jeśli jednak nie wierzycie w ich wytrzymałość zobaczcie ten materiał przygotowany przez CNN. Na koniec ekran jest zniszczony, ale nie popękany:

 

[Za: Quartz ]

Więcej o: