Wybierasz się na wakacje? Te absurdalne zakazy mogą całkowicie popsuć urlop

Seks na plaży, wychodzenie z domu bez bielizny, karmienie gołębi, pojenie myszy wódką. Nie wyobrażacie sobie nawet, jak niedorzeczne mogą być zakazy w wielu miejscach, które odwiedzacie. Tym bardziej warto się przygotować!
Jak zabezpieczyć oczy w czasie wakacji? Jak zabezpieczyć oczy w czasie wakacji? fot. iStock

Wybierasz się na wakacje? Te absurdalne zakazy mogą całkowicie popsuć urlop

Seks na plaży, wychodzenie z domu bez bielizny, karmienie gołębi, pojenie myszy wódką. Nie wyobrażacie sobie nawet, jak niedorzeczne mogą być zakazy w wielu miejscach, które odwiedzacie. Tym bardziej warto się przygotować!

Włochy, Rzym - jedzenie i picie

Nawet 500 euro mandatu można dostać za spożywanie jedzenia czy picie napojów w Rzymie. Nie wolno tego robić siedząc na schodach, w pobliżu zabytków, a nawet na ławkach. Podobny zakaz obowiązuje w Weronie, gdzie możemy spodziewać się 50 euro kary za jedzenie kanapki na schodach siedziby władz miejskich. W Wenecji nie można posilać się na schodach w rejonie placu świętego Marka.

Włochy, Wenecja - karmienie gołębi

Plac św. Marka w Wenecji jest objęty także innym zakazem - karmienia gołębi. Wprowadzono go w 2008 roku, by chronić zabytki w tym uroczym miejscu. Podobny zakaz obowiązuje także w san Francisco.W Rzymie z kolei 100 euro zapłacimy za kąpiel w Fontannie di Trevi. Pamiętajmy, że uważać musimy nie tylko na policję, ale i kamery, które przez całą dobę monitorują tam zabytki.

całowanie w samochodzie całowanie w samochodzie 123rf.com

Włochy, Eboli - całowanie

Okazuje się, że kojarzący się romantycznie Włosi są także autorami innego przyziemnego przepisu. Uważać trzeba w Eboli na południe od Neapolu, gdzie za całowanie się w samochodzie grozi mandat 500 euro.

Tajlandia - brak bielizny

Ciekawy przepis znajdziemy także w Tajlandii. W tym azjatyckim kraju zabronione jest wychodzenie z domu bez założenia bielizny. Nie wiadomo jednak, jak prawo to jest egzekwowane.

Według naukowców paliwo można efektywnie pozyskiwać z powietrza Według naukowców paliwo można efektywnie pozyskiwać z powietrza Brian Jackson / 123RF

Niemcy - brak paliwa

Polacy często podróżują niemieckimi autostradami, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że za zatrzymanie tam samochodu z powodu braku paliwa grozi mandat. Jest to bowiem sytuacja awaryjna spowodowana zaniedbaniem kierowcy.

Żucie gumy balonowej Żucie gumy balonowej 123rf.com

Singapur - guma do żucia

To z pewnością jeden z najbardziej znanych zakazów na świecie. By utrzymać w czystości ulice tego miasta, w 1992 roku władze całkowicie zakazały żucia gumy. Zabronione jest także wwożenie gumy na własny użytek i jej sprzedaż. Wyjątkiem jest guma przepisana w celach leczniczych.

Gdzie są najciekawsze miejsca, w których można uprawiać seks? Gdzie są najciekawsze miejsca, w których można uprawiać seks? fot. Shutterstock

Hiszpania, Costa Brava - seks w miejscach publicznych

Zakochanym parom, które nie potrafią opanować namiętności w miejscach publicznych, radzimy omijać plaże miasteczka Tossa de Mar na Costa Brava w Hiszpanii. Jego władze chcą bowiem chronić przed nieprzyzwoitymi zachowaniami skarżących się mieszańców i turystów. Za uprawianie seksu na plaży grozi tam 600 euro mandatu. Co więcej, od 2014 roku w Tossa de Mar nie można w sierpniu organizować wieczorów kawalerskich i panieńskich.

chałupy, polska, morze, plaża chałupy, polska, morze, plaża fot. Roman Jocher / Agencja Wyborcza.pl

Polska - seks na plaży

Skoro już jesteśmy przy seksie - karany jest on także na polskich plażach. Zgodnie z przepisami osoby dopuszczające się takiego procederu, mogą być ukarane mandatem do 500 zł. Najczęściej jednak - jeśli nie wywołamy ogólnego zgorszenia - kończy się na upomnieniu.

plaża plaża Algarve/Fot. Shutterstock

Australia, Brighton Beach - kostium kąpielowy

Uważać trzeba także w Australii, jeśli trafimy na plażę w Brighton Beach. Chcąc skorzystać z kąpieli, musimy mieć na sobie kostium kąpielowy sięgający od szyi do kolan.

Niedźwiedzie brunatne z wrocławskiego zoo upał spędzają w chłodnych zakątkach swojego olbrzymiego wybiegu Niedźwiedzie brunatne z wrocławskiego zoo upał spędzają w chłodnych zakątkach swojego olbrzymiego wybiegu Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Alaska - pojenie myszy, selfie z niedźwiedziem

Na koniec zakaz wyjęty żywcem z Monty Pythona. Turyści, którzy trafią do miejscowości Fairbanks na Alasce, pod żadnym pozorem nie mogą częstować myszy wódką. Jeśli natomiast spotkają niedźwiedzia, który zapadł w zimowy sen, nie wolno go budzić do zdjęcia.

Więcej o: