Minecraft Dungeons - premiera. Jaka jest cena gry? Jakie są wymagania?

Minecraft Dungeons. Przesunięcie premiery nowej odsłony Minecrafta na 26 maja z pewnością zmartwiło wielbicieli gry stworzonej przez Markusa Perssona. Nowa data jest już coraz bliżej. Co czeka na fanów Minecrafta tym razem? Jakie będą wymagania i cena gry?

Minecraft Dungeons - premiera. Długo zapowiadana gra dostępna już 26 maja

Premiera Minecraft Dungeons jest jedną z dłużej wyczekiwanych. Wprawdzie jesienią 2019 roku zapowiadano polskim fanom, że w nowego Minecrafta zagrają jeszcze w kwietniu 2020, trudna sytuacja na świecie związana z epidemią sprawiła jednak, że datę oficjalnego ukazania się gry na rynku polskim przesunięto na 26 maja. Na całe szczęście dzień ten zbliża się wielkimi krokami. Co czeka fanów pragnących zagrać w Minecraft Dungeons?

Minecraft - wciąż popularny mimo upływających lat

Minecraft Dungeons nawiązuje do serii stworzonej przez Markusa Perssona i rozwijanej wciąż przez Mojang Studios. Ten wariant gry survivalowej o otwartym świecie ma już przeszło dziesięć lat, ale cieszy się niesłabnącą popularnością. Tendencja jest przy tym wzrostowa, pomiędzy końcem 2018 r. a wrześniem 2019 liczba graczy wzrosła z 78 milionów do 112. Szacuje się, że liczba kont graczy może dochodzić nawet do 480 milionów.

Co jest mocną stroną Minecrafta, która przyczynia się do tak dużego zainteresowanie? Po pierwsze, Mojang zdecydowanie nie spoczywa na laurach i udoskonala różne aspekty gry, a przy tym możemy w nią zagrać na bardzo różnorodnym sprzęcie. Grę stworzoną przez Perssona można chyba określić jako fenomen długiego trwania. Inne tytuły pojawiają się i dość szybko znikają - Minecraft trwa i powoli się rozwija, z roku na rok zwiększając swój zasięg. Nie ma tutaj popisów wyszukanej grafiki i fabuły obfitującej w nagłe i niespodziewane zwroty akcji, ale za to jest cała masa dobrej zabawy. Jest to zdecydowanie gra, która szybko wciąga użytkowników.

Minecraft Dungeons - fabuła

Minecraft Dungeons to "minecraftowe Diablo" lub "Diablo w świecie klocków", gra polegająca na zabijaniu przeciwników i rozbudowywaniu statystyk własnych postaci. Oto kilka cech nowej produkcji:

 • czeka nas w grze klasyczna perspektywa - pole rozgrywki poznamy z lotu ptaka;
 • wcielimy się w niej w postać przemierzającą mroczne scenerie pełne lochów, niekończących się korytarzy i ruin;
 • inspiracji czerpanych z ''Diablo'' wydaje się być więcej: okultystyczna stylistyka, szkielety, zombie, golemy strzegące klucze;
 • krainy dostępne do przejścia w grze ucieszą gracza różnorodnością - znajdziemy tutaj między innymi pustynie czy śnieżne plansze;
 • naszym głównym oponentem będzie Arch-Illager planujący zniszczenie wioski głównych bohaterów - na jego usługach pozostaje oczywiście całkiem spora gromada bezwzględnych kreatur;
 • typowy hack&slash zakłada walkę z licznymi przeciwnikami przedstawioną w rzucie izometrycznym;
 • można liczyć na większą dynamikę akcji, niż w samym Minecrafcie;
 • siła w prostocie: zarówno odnośnie fabuły gry, jak też jej wizualnej strony;
 • dość nieskomplikowana jest też konstrukcja postaci - mamy do wyboru bohaterów o sporym zróżnicowaniu fizycznym, których rozwój dokonuje się jednak w dość prosty i przewidywalny sposób; z reguły są one też podobnie uzbrojone i wyposażone;
 • dodatkowo czeka nas możliwość wykorzystania magicznych przedmiotów i specjalnych umiejętności, które wspomogą nas w walce ze sługami zła;
 • do wyboru będziemy mieli tryb jednoosobowy lub opcję gry w czteroosobowym zespole.

Oczywiście w nowej grze studia Mojang napotkamy zarówno na podobieństwa, jak też i różnice względem klasycznego Minecrafta. Podobna będzie sama stylizacja gry czy niektóre bronie dostępne po to, by eksterminować wrogów. Również część złoczyńców będzie ściśle nawiązywać do tych z pierwotnego tytułu. Oczywiście te elementy będą też rozwinięte tak, aby spragnieni nowości fani Minecrafta nie mogli czuć się zawiedzeni. 

Zobacz wideo InGame

Minecraft Dungeons - cena i wymagania

Cena i wymagania Minecraft Dungeons nie powinny przerazić klientów z nieco mniej zasobnym portfelem i dysponujących przeciętnie zaawansowanym sprzętem. Może się to okazać kluczem do popularności nowej gry - to jednak będzie można stwierdzić dopiero po zapoznaniu się z przyszłymi statystykami sprzedaży. Produkt będzie dostępny na platformach:

 • PS4
 • Xbox One
 • Switch
 • PC

Minimalne wymagania sprzętowe to z kolei:

 • procesor Intel Core 2 Duo 2 GHz,
 • 3 GB pamięci RAM,
 • karta graficzna, GeForce 8800 GT 512 MB,
 • ok. 10 GB wolnego miejsca na dysku.

Cena Minecraft Dungeons będzie nieco zróżnicowana ze względu na różne dostępne wersje gry. Podstawowa edycja powinna kosztować w okolicach 100 złotych. Więcej zapłacą ci fani, którzy pokuszą się o zakup wersji z dodatkami. Minecraft Dungeons zakupimy wyłącznie w wersji cyfrowej, czyli ominie nas klasyczny pudełkowy wariant.

Zobacz wideo Podpowiadamy
Więcej o: