Watykan ma własny serwer w Minecraft. Stworzył go ksiądz z Doliny Krzemowej

Watykan otworzył własny serwer w Minecraft. Za projekt odpowiedzialny jest ksiądz, który wcześniej był m.in. blogerem technologicznym w Dolinie Krzemowej. Serwer ma być wolny od hejtu.
Zobacz wideo

Rome Reports donosi że, Watykan jest w posiadaniu własnego serwera w grze Minecraft. Jak mówi pomysłodawca projektu ksiądz Robert R. Ballecer, jest to otwarte miejsce dla nietoksycznej społeczności, w której gracze mogą cieszyć się środowiskiem gry i w którym mogą wyrażać swoją kreatywność. Serwer ma pozwalać też budować relacje między graczami. Jest to odpowiedź na powszechne zjawisko hejtu w internecie, z którym próbują sobie poradzić różne władze. Chińczycy zdecydowali się na większą kontrolę wszystkich obywateli, podczas gdy Watykan chce stworzyć przyjazną sobie społeczność.

Najważniejszą częścią jest budowanie relacji. To ostateczny cel jaki ma ten serwer. Nie rozchodzi się o technologię, ani o gry komputerowe. Chodzi o łączenie ludzi, by byli razem, co może z czasem przekształcić się w przyjaźń w prawdziwym świecie

- mówi ksiądz Ballecer, który już na początku września sondował na Twitterze, jaka gra powinna dostać własny, katolicki serwer.

Serwer nie jest jeszcze w 100 proc. gotowy i póki co Kościół testuje to rozwiązanie. Skorzystać z niego może jednak każdy, a ponadto Watykan zachęca do wyrażania swojej opinii na stronie minecraft.digitaljesuit.com.

Watykan zlecił otwarcie serwera w Minecraft kapłanowi z Doliny Krzemowej

Robert R. Ballacer to były bloger technologiczny, który prowadził podcast The Week in Tech. Do tego zadania jest doskonale przygotowany, ponieważ wcześniej studiował inżynierię w Dolinie Krzemowej. Był także konsultantem technologicznym, co wiele osób dziwiło:

Na początku wiele osób się wahało, bo widzieli gościa w koloratce, który mówi o ostatnich dokonaniach Google albo o poprowadzeniu światłowodu pod Atlantykiem i coś im nie pasowało. Z czasem zrozumieli, że wiem o czym mówię, ale tak się złożyło, że jestem też księdzem.
 

Watykan próbuje ostatnio wprowadzić Kościół Katolicki w XXI w., a serwer w Minecraft to tylko jeden z kroków ku temu. Niedawno ogłoszono, że powstanie watykański serwis VOD, a w sprzedaży jest już elektroniczny różaniec.

Więcej o: