Cisowianka stworzyła polskiego Perriera - kto będzie pił wodę w puszce?

Do sprzedaży w Polsce trafiła już pierwsza woda mineralna w puszce - Cisowianka Perlage. Druga najchętniej wybierana woda w kraju jest już dostępna w specjalnym limitowanym opakowaniu. Dotychczas w Europie tylko francuska Perrier była produkowana w aluminiowej puszce

Do sprzedaży trafiła już limitowana edycja puszki z wodą Cisowianka, przygotowana specjalnie pod Euro 2012. Jak udało nam się dowiedzieć, ostateczna wersja puszki trafi jednak na sklepowe półki najprawdopodobniej dopiero po mistrzostwach. - Nie jesteśmy w stanie wskazać, kiedy ostatecznie produkt trafi do sprzedaży. Najpierw muszą zostać sprzedane wody w limitowanych puszkach - zaznacza Katarzyna Pióro z agencji Pure PR.

Dotychczas Cisowianka Perlage dostępna była w sprzedaży w opakowaniach PET oraz w butelkach szklanych. Jak podkreślają przedstawiciele firmy, woda w puszce stanowić będzie w Polsce zupełną nowość. Sprzedaż produktu nastawiona będzie jednak przede wszystkim na sklepy spożywcze. - W restauracjach i hotelach Cisowianka Perlage obecna jest w eleganckich szklanych butelkach. Produkt w puszce adresowany jest do innych odbiorców - podkreśla Pióro.

Przedstawiciele Cisowianki, decydując się na wprowadzenie do sprzedaży wody w puszce, podkreślają, że idzie za tym wiele korzyści. Po pierwsze, wykonane ze stali lub aluminium puszki podlegają całkowitemu recyklingowi. Ponadto puszka pozwala także dłużej zachować temperaturę napoju, co jest szczególnie ważne w lecie. Jest także bardzo wygodna - z łatwością mieści się w torebce, jest lekka i nietłukąca.

Sugerowana cena Cisowianki Perlage w puszkach o pojemności 0,33 l to 1,50 zł. Docelowo firma planuje wejście z produktem także do innych krajów europejskich.

Zobacz także: "Polska woda - czy na pewno zdrowia doda?"

Więcej o: