Uważaj na te e-sklepy. Naciągnęły klientów przed świętami

Z roku na rok rośnie popularność zakupów w sieci, jednak wraz ze wzrostem pojawia się coraz więcej naciągaczy. Niestety, prawdopodobnie w tym roku do grona oszukanych przez nieuczciwych internetowych sprzedawców dołączyli klienci dwóch powiązanych ze sobą sklepów Agdzdostawa.pl oraz Megamall.pl. Obecnie nie można wejść na stronę żadnego z nich.

Okres przedświąteczny to czas, w którym złodzieje mają pełne ręce roboty - alarmuje serwis Opineo.pl zajmujący się zbieraniem i publikowaniem opinii na temat najpopularniejszych polskich sklepów internetowych. "Zabiegani, zmęczeni z mniejszą uwagą pilnujemy swoich portfeli czy innych cennych przedmiotów. Nie inaczej jest również podczas zakupów online - chcemy wszystko załatwić jak najszybciej i jak najtaniej, a to niestety bardzo często sprowadza na nas kłopoty. Zapominamy, że e-handel jak każdy inny niesie ze sobą ryzyko nieuczciwości sprzedawcy" - czytamy w komunikacie wysłanym przez Opineo.pl.

Najnowszymi ofiarami internetowych oszustów są klienci sklepów Agdzdostawa.pl i Megamall.pl.

Jeszcze na początku jesieni właściciel obu sklepów realizował zamówienia, choć robił to z dużymi, ponadmiesięcznymi opóźnieniami. Jednak od początku grudnia oba sklepy przestały wysyłać zamówione towary - przyjmowały jedynie przelewy od klientów, często sięgające nawet kilku tysięcy złotych.

Niepocieszeni klienci zareagowali falą negatywnych komentarzy w Opineo.

"Zapłaciłem za zamrażarkę, nie ma towaru, nie ma zwrotu pieniędzy, nie ma możliwości kontaktu. W żadnym wypadku nie kupujcie w tym sklepie!!!" - pisze jeden z klientów. "Zakupu dokonałem 2 grudnia, do tej pory nie mam towaru i pieniędzy. Brak kontaktu ze sklepem" - pisze inny zawiedziony internauta.

Obecnie oba sklepy zawiesiły swoją działalność. Wchodząc na stronę Agdzdostawa.pl, wita nas jedynie lakoniczny komunikat: "Przepraszamy. Sklep niedostępny", podobnie jest w przypadku Megamall.pl.

Masz problemy ze sklepem? Czujesz, że sprzedawcy nabijają cię w butelkę? Zaczynamy akcję "KasoChron". Napisz do nas: kasochron@gazeta.pl Czytaj więcej w serwisie pieniadze.gazeta.pl

Więcej o: