Program dodawany do "PC Formatu" miał być darmowy przez rok, a był tylko przez trzy miesiące. UOKiK interweniuje

"PC Format" reklamował dodawany do pisma program antywirusowy jako bezpłatny przez cały rok. W rzeczywistości, aby przedłużyć trzymiesięczną licencję, czytelnicy musieli zbierać kody z kolejnych numerów czasopisma. UOKiK uznał, że mogli oni zostać wprowadzeni w błąd.

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko wydawnictwu Bauer w marcu. W jego ramach badane były m.in. materiały promocyjne oprogramowania antywirusowego Bitdefender Total Security 2015 oferowanego jako dodatek do wydania "PC Formatu" z grudnia 2014 r.

Urząd uznał, że do informowania o programie antywirusowym użyto określeń: "wersja na cały rok" i "roczna wersja". Tymczasem czytelnicy otrzymywali jedynie trzymiesięczną licencję na korzystanie z oprogramowania. Aby ją przedłużyć, należało skorzystać z kodów, które miały ukazywać się w czasopiśmie co kwartał.

W ocenie UOKiK informacje reklamowe mogły wprowadzać konsumentów w błąd. Wydawnictwo Bauer zobowiązało się wyeliminować skutki zakwestionowanej praktyki m.in. poprzez wydłużenie licencji na oprogramowanie antywirusowe nabywcom numerów "PC Format" z grudnia 2014 r. i marca 2015 r.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Partner - materiał Fujitsu Mcafee Anti Virus Package... Eset ESET NOD32 Antivirus dla... Panda Antyvirus Pro 2015 ESD...

Więcej o: