Steruj samochodem ze smartfona - testujemy aplikację usługi Opel OnStar

Z usługą OnStar już nigdy nie zgubimy naszego samochodu w obcym mieście ani nie zapomnimy o opłacie parkingowej. Inteligentne pojazdy są coraz bliżej.

Smartfon, który synchronizuje się  z komputerem pokładowym w naszym samochodzie to nic nowego. Zapisane w telefonie kontakty, wiadomości, muzyka i nawet nawigacja już coraz częściej obsługiwane są za pomocą przycisków na kierownicy auta. Naturalnie musiały się w końcu pojawić aplikacje na telefon, które pozwolą sterować samochodem z małego ekranu. 

myOpel, powiedz mi gdzie zaparkowałem

Odświeżona wersja aplikacji myOpel usługi OnStar zawiera wszystkie najpotrzebniejsze funkcje - od prostych, jak sterowanie zamkiem centralnym i sygnałem dźwiękowym, po bardziej złożone. 

Na przykład czy zdarzyło wam się kiedyś zaparkować samochód w nieznanej części miasta? Czy potem mieliście problem by z powrotem trafić na właściwy parking? Z myOpel możecie znaleźć samochód dzięki jego wbudowanej nawigacji GPS. Do tego możecie załączyć zdjęcie poglądowe, dodać własne notatki, a nawet ustawić timer, który powiadomi was o upływie opłaconego czasu parkowania. Z kolei usługa Opel OnStar, która w zeszłym roku weszła do Europy, dodatkowo pozwala m.in. zlokalizować samochód po tym, gdy został skradziony i zdalnie zablokować zapłon. 

myOpel, co się dzieje z moim autem?

W aplikacji sprawdzicie też wiele parametrów samochodu, które są dla was ważne. Możecie sprawdzić ile litrów paliwa pozostało wam w baku, jaki pokonacie dystans zanim zapali wam się rezerwa, a nawet jakie dokładnie macie ciśnienie w każdej z opon. Sprawdzicie też, czy już czas wymienić olej oraz jakie macie średnie spalanie. 

myOpel, co zrobić gdy...?

W aplikacji znajdziecie również link do pobrania instrukcji obsługi waszego samochodu oraz wygodny lokalizator punktów serwisowych Opla. Jeśli jednak potrzebujemy szybkiej pomocy, możemy przez aplikację skontaktować się z pomocą drogową. Pomoc możemy również uzyskać dzięki samochodowemu systemowi OnStar, który w nagłych wypadkach automatycznie nawiąże połączenie z asystentem OnStar. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie wezwać straży pożarnej lub pogotowia, zostanie to zrobione za nas. W trudnych sytuacjach dobrze mieć pod ręką takie rozwiązania. 

Aplikację myOpel można ściągnąć na systemy iOS i Android