Na mecz i piwo z prezesem, ale z którym?

Czy chcą porozmawiać o Lewandowskim, czy o Wiedźminie – tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że to z szefem CD Projekt, Adamem Kicińskim, giełdowi inwestorzy najchętniej obejrzeliby dzisiejszy mecz Polska-Ukraina.

Serwis StrefaInwestorow.pl postanowił sprawdzić, który z szefów 30 znanych spółek giełdowych jest postrzegany jako najbardziej sympatyczna osoba. A że rzecz działa się w czasie Euro 2016, spytał giełdowych graczy o to, w towarzystwie którego (lub której) z nich chcieliby napić się piwa i obejrzeć mecz polskiej reprezentacji. W ankiecie wzięło udział kilkuset inwestorów, a każdy z nich mógł wskazać do trzech osób, w których towarzystwie chciałby spędzić piłkarski wieczór.

Aż 17,8% głosów w tej niecodziennej sondzie zebrał Adam Kiciński, kierujący firmą CD Projekt.

Adam Kiciński, Prezes Zarządu CD ProjektAdam Kiciński, Prezes Zarządu CD Projekt CD Projekt

Drugi był Wojciech Sobieraj, czyli prezes sponsorującego piłkarską reprezentację Polski Alior Banku (14,2% wskazań). Dalsze miejsca zajęli Dariusz Miłek z CCC (12,0%), jedyna w tym gronie kobieta, czyli szefująca warszawskiej GPW Małgorzata Zaleska (11,1% wskazań) i Rafał Brzoska, szef grupy Integer (10,7% wskazań).

W dalszej części zestawienia, z wynikami poniżej 5% wskazań, znalazły się osoby, które z piłką nożną mają kontakt na co dzień i wiedzą o niej naprawdę dużo: prezes i właściciel Cracovii, Janusz Filipiak (Comarch), a także Jacek Rutkowski (Amica), właściciel i szef rady nadzorczej Lecha Poznań. Okazało się też, że niezbyt wielu inwestorów chciałoby przy okazji meczu poznać szefów PKN Orlen, PKO BP czy mBanku – a więc firm, z których usług zapewne korzystają często jako klienci. 

Więcej o: