Turyści uciekają z Francji. Paryski Disneyland traci po atakach terrorystycznych

Turyści odwiedzający Francję obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Uderza to w podparyski Disneyland, którego przychody spadają.

W środę, z powodu zagrożenia atakiem terrorystycznym, ewakuowany został Disneyland w Paryżu. Przebywający w parku rozrywki turyści zostali wywiezieni w bezpieczne miejsce, po tym jak na znajdującej się obok stacji kolejowej Marne la Vallée-Chessy znaleziono podejrzany ładunek. Teren został zabezpieczony przez wojsko i policję.

Disneyland w ostatnim czasie bardzo traci z powodu zagrożenia terrorystycznego. Obroty Disneylandu w II kwartale spadły o 13 proc. do 182 milionów euro, liczba turystów była mniejsza o 11 procent, a przeciętny gość spędzał w tym miejscu o 2 procent czasu mniej. Wśród powodów wymienia się "trudne czynniki zewnętrzne", w tym strajki i złą pogodę oraz - przede wszystkim - obawy o bezpieczeństwo turystów po atakach terrorystycznych w Paryżu i Brukseli.

Disneyland ParyżDisneyland Paryż Fot: David Jafra / Wikimedia Commons

W serii zamachów terrorystycznych w Paryżu w listopadzie ub.r. zginęło 137 osób, a w samobójczych atakach bombowych w Brukseli w marcu br. życie straciło 35 osób. Turystykę we Francji podciął dodatkowo zamach w Nicei, gdzie w lipcu ciężarówka wjechała w tłum ludzi. Zginęło 85 osób.

W Disneylandzie wzrosły za to koszty operacyjne z powodu wydatków na rzecz "poprawy satysfakcji użytkowników" związanych z 25-leciem podparyskiego parku rozrywki, które będzie obchodzone w przyszłym roku. W efekcie ataków terrorystycznych skoczyły także koszty ubezpieczenia.

Więcej o:
Komentarze (37)
Turyści uciekają z Francji. Paryski Disneyland traci po atakach terrorystycznych
Zaloguj się
 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 54 razy 32

  żabojady przez lata zapracowały sobie na obecną sytuację. Libertyńska gewu zdaje się też nie rozumieć wagi i przyczyny problemu. Walczycie o świecki świat (czytaj bez KK) to macie surogat w łatwopalnej postaci.

 • smok61

  Oceniono 31 razy 27

  Chyba już wiadomo kto oblał benzyną i podpalił ludzi w Szwajcarii.
  Pod artykułem wyłączono komentarze...

 • karrampa

  Oceniono 27 razy 21

  O już nie można komentować artykułu o ataku nożownika w Szwajcarii. To by wskazywało, że sprawcą nie jest ateista czy katolik, ale kolejny niezrównoważony nieszczęśliwie zakochany.

 • shipa

  Oceniono 16 razy 14

  Wstretni ci turysci, rasisci I nietolerancyjne oszolomy- grzmi Gazeta, przypominajac, ze korzysci z multikulturalizmu sa ogromne I nie powinnismy traktowac powaznych zagrozenia terroryzmem powaznie, bo ono jest takie male, malutkie.,

  I tylko nie wiadomo dlaczego Francja od listopada ma wprowadzony stan wyjatkowy, granice w strefie Schengen przypominajac te broniace kiedys krajow komunistycznych, a my jestes niepostepowym krajem, bo jeszcze zadnego zamachu nie mielismy.

  O, tak, dla lewicy zamach terrorystyczny jest wyznacznikiem otwartosci I tolerancyjnosci kraju europejskiego.

 • karrampa

  Oceniono 15 razy 13

  Głupi ! Nie czytają widocznie GW i przez to nie wiedzą, że nie ma żadnego zagrożenia. A we Francji więcej osób się topi, czy dławi śmiertelnie ślimakiem niż zginęło we wszystkich tzw. zamachach przeprowadzonych przez osoby nieszczęśliwie zakochane lub trochę niezrównoważone.

 • wunderwaffen

  Oceniono 11 razy 11

  Codziennie przybywają tysiące turystów z Afryki i Bliskiego Wschodu.:)))

 • mocno_kwasny

  Oceniono 7 razy 7

  Francja juz padla Niemcy sa nastepni w kolejce a to wszystko przez jedna chora kobiete

 • goostav234

  Oceniono 7 razy 5

  To jacyś ksenofobi, ci turyści.
  Nie chcą być ubogacani 16-tonowąciężarówką?

 • welcometopoland

  Oceniono 3 razy 3

  jaaasne... zrobią promo i obniżą ceny o 5 EUR :)
  najbliższy konkurencyjny park - Floryda lub Chiny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX