Te znane batoniki są wytwarzane w polskiej fabryce. Produkcja dla całej Europy

Fabryka w Kargowej w województwie lubuskim produkuje batoniki Lion dla całej Europy. Każdego dnia jej linie produkcyjne dostarczają 3 miliony sztuk przekąski z lwem.

Fabryka słodyczy w Kargowej należy do Nestle od 1993 roku. Liony wytwarza od 1996 roku - to wówczas przeniesiono całą ich produkcję do Polski. Szacuje się, że tylko od 2006 roku polski zakład opuściło ponad 5,5 mld batonów ze lwem.

Batony Lion to jeden z flagowych produktów firmy Nestle. Sprzedawane w trzech wariantach smakowych, dostępne są w Polsce i co najmniej 26 krajach w całej Europie. Na eksport trafia 80-85 proc. całej produkcji z Kargowej.

Lubuska fabryka dostarcza za granicę także inne batony. Do Niemiec wysyłany jest Power Bar, na Litwę i Estonię docierają batony Nesquik, w Czechach kupić można Delissę, Crunch Snack znajdziemy w Holandii i Francji, a Nestlé Snack trafia na rynek niemiecki i estoński.

Nestle zainwestuje miliony

Już dzisiaj fabryka Nestle jest największym pracodawcą w liczącej niespełna 6 tys. mieszkańców Kargowej i najbliższej okolicy. W kolejnych latach umocni tę pozycję. Szwajcarski koncern planuje bowiem poważną rozbudowę kargowskiej fabryki.

- W 2016 i 2017 roku planujemy zainwestować w fabrykę ponad 40 milionów złotych w celu dalszego zwiększania jej mocy wytwórczej, a także w modernizację jej infrastruktury, tak by zakład był jak najbardziej przyjazny dla środowiska naturalnego – mówi Robert Gulczyński, dyrektor fabryki słodyczy Nestlé w Kargowej.

Dziewięć zakładów Nestle w Polsce

Nestle to prawdziwy potentat, jest największą na świecie firmą branży spożywczej z rocznymi obrotami na poziomie 100 mld franków szwajcarskich. Bezpośrednio zatrudnia 275 tys. pracowników, a pośrednio daje zajęcie około 1,2 mln osób.

W Polsce firma obecna jest od 1993 roku, kiedy zaczęła sprzedawać kawę Nescafe oraz napój czekoladowy Nesquik. Dziś ma w swojej ofercie ponad 1500 produktów. W dziewięciu zakładach zatrudnia w Polsce przeszło 5 tys. osób.

Więcej o: