Samsung przejmuje Harmana i 20 znanych marek audio. Za 8 mld dolarów

Robert Kędzierski
Harman International Industries, właściciel ponad dwudziestu marek związanych z rynkiem audio, jest już w rękach Samsunga.

Samsung przejął spółkę Harman International Industries zajmującą się projektowaniem i produkcją systemów audio. Koreański gigant za kwotę 8 mld dol. stał się właścicielem ponad dwudziestu marek, w tym Harman / Kardon, JBL, Revel, Lexicon, Mark Levinson, Madrigal Imaging, Proceed, AKG, Amek, Becker, BSS, Crown International. 

Czytaj też: Telewizor LG z głośnikami... Samsunga. Widzieliśmy go na żywo.

Harman zajmuje się systemami profesjonalnymi, jak i konsumenckimi. Produkuje systemy samochodowe, głośniki komputerowe, systemy kina domowego. W swoim portfolio ma zarówno marki powszechnie dostępne, jak i luksusowe. Na rynku są  dostępne telewizory  z głośnikami Harmana (np. LG OLED 4K G6V)

 

SamMobile zwraca uwagę na to, że wraz z licznymi markami Samsung przejął też gigantyczną, bo liczącą 8000 osób rzeszę specjalistów. 

Poprzez przejęcie Harmana koreański gigant umocnił swoją pozycję w branży motoryzacyjnej.  Programiści i inżynierowie związani ściśle z branżą audio pozwolą natomiast na lepsze projektowanie urządzeń - telewizorów czy smartfonów.

Więcej o: