5 najlepszych aplikacji dla rodziców

Robert Kędzierski
Smartfon może być prawdziwym przyjacielem każdego rodzica i małego dziecka. Dbać o zdrowie jest łatwiej, kiedy wiemy co robić.

Rodzicielstwo nie jest łatwym zadaniem i czasami przydaje się pomoc. Warto sięgać po różne źródła wiedzy, w tym specjalistyczne aplikacje. Nie brakuje ich na rynku - pozwalają rozwiać wątpliwości, pomagają wyrobić zdrowe nawyki, przekazują wiedzę w prosty i ciekawy sposób.

Moje Dziecko  - rozwój pod okiem specjalisty

Rozbudowana aplikacja pozwalająca dbać o zdrowie dziecka od pierwszych dni jego życia. Znajdziemy w niej wiele różnych porad dotyczących etapu rozwoju, prawidłowej diety czy pielęgnacji. Aplikacja portalu eDziecko jest dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach - bogate ilustracje i liczne porady ekspertów rozwiewają wątpliwości rodziców. 

 

Bardzo przydatny moduł aplikacji opisuje objawy najczęstszych chorób dziecięcych. Pozwoli to, szczególnie świeżo upieczonym rodzicom, ocenić co dzieje się z ich pociechą. 

Baby Monitor & Alarm - smartniania

Aplikacja jest płatna (kosztuje 12,99zł), ale z pewnością warta uwagi. Do korzystania z niej potrzeba dwóch telefonów. Jeden kładziemy przy naszym łóżku, drugi przy łóżeczku dziecka. W ten sposób możemy nasłuchiwać odgłosów z pokoju dziecka i szybciej zareagować gdy na przykład zapłacze. Możemy też odezwać się do dziecka, gdy się przebudzi i poczuje niepokój. Baby Monitor & Alarm umożliwia też zdalne odtworzenie kołysanki. Ma też funkcję odtwarzania głosu matki - może się to przydać kiedy np. mama musi na krótko opuścić dom. 

Twórcy aplikacji podkreślają, że nie chcą zastąpić opieki na dzieckiem smartfonem, chcą jedynie ułatwić życie utrudzonym rodzicom. 

White Noise Baby Sleep Sounds - zamiast odkurzacza

Reakcja niemowlaka na dźwięk bywa zadziwiająca. Badania naukowe i praktyka potwierdzają jednak: "biały szum" uspokaja dzieci. Dźwięk może być generowany za pomocą smartfona. Whit Noise Baby Sleep Sound potrafi "udawać" samochód, odkurzacz, deszcz, bicie serca matki. Warto wypróbować tę aplikację w trudnych sytuacjach - na przykład podczas kolki, albo problemów z zaśnięciem. Biały szum jest przyjacielem rodzica. 

Zegar Mycia Zębów - żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć

Czy smartfon może pomóc w prawidłowym dbaniu o higienę jamy ustnej? Rodzice, korzystający z aplikacji Zegar Mycia Zębów twierdzą, że tak. Dzięki aplikacji można ustawić alarm przypominający o konieczności myciu zębów. Zegar wyświetli też ilustrację, która podpowie jakie ruchy szczoteczką należy wykonywać. 

Kaspersky SafeKids - chroń dziecko w e-świecie

Aplikacja twórcy programu antywirusowego przeznaczona jest dla rodziców starszych dzieci. Takich, które samodzielnie korzystają z komputerów, smartfonów, czy tabletów. Kaspersky SafeKids pozwala nadzorować strony odwiedzane przez dzieci, ustalić zakres dozwolonych treści.

W wersji premium ochrona rozszerza się też do świata realnego - dzięki aplikacji możemy zobaczyć pozycję dziecka na mapie. Możemy też określi rejon, w którym dziecko może przebywać i zostać zaalarmowani, gdy go opuści. 

 

Więcej o: