Le Pen chce opodatkować polskich hydraulików. Pomysł skopiowała od brytyjskiej premier

Marcin Kaczmarczyk
Marine Le Pen zamierza dodatkowo opodatkować pracę obcokrajowców we Francji. Oczywiście jeżeli najpierw wygra wybory prezydenckie zaplanowane na wiosnę tego roku.

W wywiadzie dla Le Monde opublikowanym w czwartek Marine Le Pen, przewodnicząca nacjonalistycznego Frontu Narodowego i zarazem kandydatka tego ugrupowania w nadchodzących wyborach prezydenckich, powiedziała że chce wprowadzić nowy podatek na umowy o pracę świadczoną przez zagranicznych pracowników we Francji. Tą daniną mają być obciążone wszystkie nowe kontrakty.

Nowy podatek będzie z jednej strony promował zatrudnienie Francuzów, a z drugiej ma przynieść, zdaniem Le Pen, dodatkowe dochody, który pozwolą zwiększyć wypłaty zasiłków dla bezrobotnych. Zapłacić go będzie trzeba nawet od 5,5 proc. wszystkich zatrudnionych we Francji – tyle bowiem obcokrajowców pracuje nad Sekwaną wg tamtejszego urzędu statystycznego.

Pomysł Le Pen brzmi szokująco, ale przewodnicząca Frontu Narodowego nie wpadła na niego jako pierwsza. Nie przypadkiem Florian Philippot, jeden z jej najbliższych doradców, nazywa nową opłatę „podatkiem Theresy May”. Brytyjska premier podobne rozwiązania już zapowiedziała – ma to być jedna z konsekwencji Brexitu.

Nie znamy jeszcze proponowanej wysokości nowego podatku we Francji.

Czytaj więcej: We francuskich wyborach wystartuje też kandydat, który chce opodatkować pracę robotów.

Le Pen chce referendum. Ale Macron na razie dużo silniejszy

Le Pen zapowiedziała również przeprowadzenie referendum we Francji na wzór tego, które w ubiegłym roku odbyło się w Wielkiej Brytanii.

Na razie jednak jej szanse na wygraną w wyborach prezydenckich nie są duże. Do drugiej tury zapewne przejdzie. Ale tam prawdopodobnie spotka się z Emmanuelem Macronem, kandydatem centrowym wywodzącym się z francuskiej lewicy. Wg ostatniego opublikowanego sondażu Macron w takim starciu z Le Pen zdobędzie aż 65 proc. głosów.

Tekst pochodzi z blogu „Subiektywnie o giełdzie i gospodarce”.

Zobacz także WIDEO: "Jeśli po Brexicie do władzy we Francji dojdzie Le Pen, Putin będzie mógł sypać piach w tryby polityki Zachodu" 

Więcej o:
Komentarze (137)
Le Pen chce opodatkować polskich hydraulików. Pomysł skopiowała od May
Zaloguj się
 • to.i.tamto

  Oceniono 32 razy 24

  Spełnia się marzenie PiS i Kaczyńskiego: mamy UE państw narodowych, które dbają tylko i wyłącznie o własny interes.

 • elenem

  Oceniono 25 razy 17

  Podziękujcie PIS i Maciarewiczowi ze zepsute stosunki z Francja (sprawa Caracali ) ! I ja sie pytam po raz kolejny - gdzie sie podziało te 13 mld zarezerwowanych na Caracale przez poprzedni rząd ? Kto Maciarewicza za to rozliczy ? Niestety....bedziemy dostawac po dupie za popisy Pisu.

 • siekieraaxe

  Oceniono 7 razy 7

  Jako człowiek, który 15 lat oglądła upadek Francji z bliska
  ostrzegam
  MLP jest taka sama hipokrytka jak twórcy Brexitu.
  Nigdy nie starczy jej odwagi zeby powiedziec ze
  to ' rasistowskie lenistwo samych francuzów sprowzdiało do Francji milimy czarnycji i muzełmanów , którzy wprowdzili tam panstwo równoległe-alternatywne wypierajac Francje z wielujej rdzennych terytoriów"
  Zamiast tekiej trudnej prawdy stworzą sobie WROGA ZASTEPCZEGO, który beda pomiatac z odwaga godna PRAWDZIWEGO FRANCUZA. Oby nie był nim polski kierowca budowlaniec czy hydraulik....

 • mikrobyznesmen

  Oceniono 7 razy 5

  === Le Pen chce opodatkować polskich hydraulików. ===

  Oby jej się kibel zapchał w środku weekendu! Od razu zmieni zdanie. :)

 • pankrzysiek

  Oceniono 4 razy 4

  "dodatkowe dochody, który pozwolą zwiększyć wypłaty zasiłków dla bezrobotnych."

  SOCJALIZM, widzicie wyborcy PISu? to się nazywa lewactwo, czyli to co zrobił PIS, daje kase zabraną ludziom co pracują, uczą się i są za to karani wyższymi podatkami, teraz każdy PISior to dla mnie lewak!!!

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 4

  Winny kleski narodowej Francji musi sie znaleźć.
  A nikt lepiej nie spelnia kryteriow jak Polacy...
  Szydlo , powiedz coś tym zalamujacym sie z emocji glosem, powiedz, ze opodatkujemy Francuzow, wprowadzimy wizy dla Amerykanow, wystapimy z UE - przeciez jesteśmy MOCARSTWEM , WSTAJACYM Z KOLAN!.
  Ajak juz wstaniemy to drzyj Europo!

 • sluchaj_bej

  Oceniono 6 razy 4

  Musiałaby najpierw wyprowadzić FR z UE. A na to Francuzi nie pozwolą. Swoją drogą obciążyć pracujących we FR Europejczyków aby zasilić konta bezrobotnych, czyli w przewadze ... (cenzura). Pomysł godny najtęższych głów na tzw. prawicy

 • cezar61

  Oceniono 3 razy 3

  Mają tylu arabskich hydraulików, że nie potrzebują już polskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX