Spółka w 4 dni zdrożała na giełdzie o 164 proc. Bo inwestorzy pomylili ją z inną

Giełdowy kurs firmy SNAP Interactive zaliczył w ostatnich dniach potężny wzrost na giełdzie. Powód? Inwestorzy myśleli, że inwestują w spółkę Snap, właściciela Snapchata.

Właściciel Snapchata ma niebawem wejść na giełdę. Snap ogłosił to oficjalnie na początku lutego, choć nie podaje daty pierwszej oferty publicznej. W ramach oferty pierwotnej planuje pozyskać nawet 3 mld dol. Z dokumentów złożonych przez Snapchata u amerykańskich nadzorców rynkowych wynika, że wartość spółki może wynosić 20-25 mld dol. Na nowojorskiej giełdzie Snap będzie miał symbol SNAP.

Wygląda jednak na to, że niektórzy inwestorzy się pośpieszyli. Postanowili już zainwestować w firmę Snap. Zaczęli masowo nabywać akcje firmy… SNAP Interactive, o symbolu STVI. To twórca m.in. aplikacji randkowej FirstMet czy aplikacji do czatowania PalTalk.

Obrót akcjami SNAP Interactive zaczął wzmagać się już pod koniec stycznia, gdy do inwestorów docierały nieoficjalne informacje o planowanym IPO przez Snap. Gdy 2 lutego właściciel Snapchata oficjalnie potwierdził te plany, kurs SNAP Interactive wystrzelił w górę. W środę obrót akcjami SNAP Interactive był dziesięciokrotnie wyższy niż średnio w styczniu. Firma w tym czasie nie podawała żadnych na tyle istotnych informacji, które mogłyby tłumaczyć aż tak wielki wzrost zainteresowania.

kurs akcji SNAP Interactivekurs akcji SNAP Interactive źródło: investing.com

Firma SNAP Interactive jest o wiele mniejsza od Snapa – jej wartość rynkową Bloomberg szacuje na ok. 69 mln dol.

To nie pierwsza taka „wpadka” na rynku. Przykładowo -gdy na giełdę wchodził Twitter, aż o 685 proc. podskoczył kurs spółki Tweeter Home Entertainment Group. Gdy Facebook ogłosił plany zakupu spółki Oculus VR, akcje firmy Oculus VisionTech podskoczyły o 155 proc. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Spółka w 4 dni zdrożała na giełdzie o 164 proc. Bo inwestorzy pomylili ją z inną
Zaloguj się
 • wymagany_login

  Oceniono 3 razy 3

  taa.... na pewno to byli "inwestorzy"...

 • leonleonidas

  Oceniono 5 razy 3

  he he he

 • cezarykaminski

  Oceniono 1 raz 1

  Tyle są warte te wasze giełdy, którymi tak się podniecają lemingi.

 • cunt_destroyer

  Oceniono 1 raz 1

  boty...

 • gucio1882

  Oceniono 3 razy 1

  hahaha

 • Grzegorz S

  0

  Ale nie ma powrotu do 4$. Czyli cześć "inwestorów" została na dłużej z akcjami. Jak to mówią rynek nie może się mylić...

 • Grzegorz S

  0

  Ale nie ma powrotu do 4$. Czyli cześć "inwestorów" została na dłużej z akcjami. Jak to mówią rynek nie może się mylić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX