Utrudnienia wiążą się z zakończeniem operacyjnego połączenia Alior Banku i działalności przejętej z Banku BPH. Bank jest zmuszony wyłączyć dla klientów przez weekend swoje systemy informatyczne.
Niedostępne będą usługi bankowości internetowej i mobilnej. Klienci nie będą mogli m.in. realizować przelewów, płatności internetowych („Płacę z Alior Bankiem”) czy płatności BLIK-iem, a także zakładać lokat czy po prostu sprawdzić dostępnego salda na koncie czy karcie kredytowej. Nie będzie możliwe także korzystanie z usług T-Mobile Usługi Bankowe, Kantoru Walutowego czy Biura Maklerskiego banku.
Zamknięte będą także oddziały Alior Banku, nie będzie działała także infolinia transakcyjna dla klientów (będzie możliwe tylko zastrzeżenie kart i zasięgnięcie informacji).
Jednocześnie nie będzie żadnych problemów przy płaceniu kartami Alior Banku w sklepach czy punktach usługowych, możliwe będą też normalnie wypłaty kartami banku z bankomatów. Ważne zastrzeżenie – kwoty transakcji w weekend nie będą mogły przekroczyć salda na koniec dnia 24 marca.
Przerwa w dostępie do usług bankowych w przypadku klientów przejętych z banku BPH będzie jeszcze dłuższa, gdyż potrwa już od 14:30 w piątek. Oddziały z logo BPH będą otwarte w piątek do 17-18, ale obsługę gotówkową (wpłaty i wypłaty w kasie) będą prowadziły tylko do godz. 13:00.
Jak wynika z danych prnews.pl, na koniec 2016 r. Alior Bank prowadził dla klientów indywidualnych blisko 2 mln kont (w tym niespełna 500 tys. przejęte z BPH). Poza tym ponad 500 tys. rachunków prowadzi T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank.
Warto przypomnieć, że już od poniedziałku w Alior Banku zacznie funkcjonować nowy cennik. Wielkich zmian bank nie przygotował, niemniej niektórzy klienci zapłacą więcej za prowadzenie kont czy wypłaty z bankomatów.
Czytaj też: Klienci Alior Banku zapłacą więcej za konto, kartę i bankomaty
Od poniedziałku klienci przejęci z BPH będą mogli korzystać z systemów bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku oraz uzyskają możliwość obsługi w oddziałach banku.
Poza tym ich konta w większości zmienią nazwy. Poza Kontem Kapitalnym, które zostanie metodą „kopiuj-wklej” przeniesione do Alior Banku (zmieni się głównie nazwa - na „Konto Korzystne”), wszystkie inne rachunki zostaną zupełnie przerobione na „aliorowe” np. Lubię To! Konto z BPH zostanie objęte taryfą Konta Internetowego z Alior Banku, a Maksymalne Konto zostanie Kontem Wyższej Jakości. To oznacza, że posiadacze dotychczasowych rachunków w BPH będą musieli przestawić się na nową taryfę opłat. Niektóre prowizje spadną, inne delikatnie wzrosną lub pozostaną bez zmian - zasadniczo jednak wielkiej rewolucji i „strzyżenia” w tym przypadku nie będzie.
***
Jak nie popełniać błędów w biznesie i co trzeba robić żeby się udało? Kręgliccy: Mieliśmy wielkiego farta. Pod koniec lat 90. restauracja zwracała się nawet w trzy miesiące [NEXT TIME]