Kolejna linia zaoferuje tanie loty do USA? Walka o pasażerów nabiera rumieńców

Należące do Lufthansy tanie linie lotnicze Eurowings planują poszerzyć swoją siatkę połączeń o dalekie trasy m.in. do USA. Tym samym linie chcą włączyć się do walki o klienta na tym froncie.

Plany Eurowings na konferencji w zeszłym tygodniu przedstawiał prezes Lufthansy Carsten Spohr. Spohr nie podał żadnych terminów. Zapowiadał natomiast inwestycje - mówił, że Eurowings potrzebuje więcej samolotów Airbus A330, używanych do międzykontynentalnych lotów.  

Linia tym samym chce włączyć się do walki o klientów poszukujących tanich lotów na dalekich dystansach. Niedawno uruchomienie od lipca połączenia lotniczego Irlandią a wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych, w cenie nawet 69 dolarów, zapowiedziały linie lotnicze Norwegian.

Tymczasem od czerwca z lotniska w Barcelonie do USA (Los Angeles i Oakland niedaleko San Francisco) ma zacząć latać nowa tania linia Level – należąca do International Airlines Group (IAG), właściciela m.in. British Airways. Tu ceny zaczynają się od 99 euro. Także w czerwcu Level ma ruszyć z lotami do Punta Cana na Dominikanie i do Buenos Aires w Argentynie.

Z kolei już od 2015 r. za ocean z Islandii latają tamtejsze linie WOW Air. Obecnie przewoźnik oferuje loty do Bostonu, Los Angeles, Nowego Jorku, San Francisco i Waszyngtonu (oraz Toronto i Montrealu w Kanadzie), ale od kwietnia będzie latać też do Miami, a od czerwca do Pittsburgha, a od lipca do Chicago. Niedawno linie zapowiedziały podwojenie swojej floty samolotów.

Uruchomienie tanich linii planuje też w ramach projektu Boost holding Air France-KLM. Wszystko w związku z tym, że Air France na 35 proc. tras jest nierentowny. Otwarte jest jednak pytanie, czy planowane obniżenie kosztów zostanie przełożone na niższe ceny biletów. Prezes Air France-KLM zapowiadał, że to nie takie oczywiste.

Tymczasem w poniedziałek 3 kwietnia połączenie Warszawa-Los Angeles zainaugurowały PLL LOT. To najdłuższa trasa polskiego przewoźnika.

Czytaj więcej: To będzie najdłuższa trasa polskiego przewoźnika. PLL LOT otwiera nowe połączenie z USA

Założyciel Fly4free.pl: Gdybym tę decyzję podjął wcześniej, fly4free.pl najprawdopodobniej byłoby najbardziej znanym serwisem w Europie [NEXT TIME]

Więcej o: