Nowa trasa, nowy samolot, więcej lotów. Ambitne plany Wizz Air w Polsce

Jak poinformowały linie lotnicze Wizz Air, w marcu 2018 r. uruchomią nowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie - do francuskiego Bordeaux. Ponadto na niektórych trasach samoloty będą latały częściej.

Loty do Bordeaux zostaną zainaugurowane 25 marca przyszłego roku. Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu.

Od marca 2018 r. z 6 do 10 tygodniowo wzrośnie liczba lotów do Rzymu. Nie 3, jak do tej pory, a 7 razy w tygodniu samoloty Wizz Air polecą do Tel Awiwu, 5 razy do Kijowa (obecnie 2), 3 razy do Lyonu (teraz 2), 7 razy do Oslo (teraz 5), 5 razy do Malmoe (teraz 4), 3 razy do Billund (obecnie 2) i 5 razy do Reykjaviku (teraz 3).

Nowa trasa i więcej lotów nie są jedynymi nowościami, które zakomunikował Wizz Air. Warszawska flota linii za 116 mln dol. ma poszerzyć się o ósmy samolot (i 23. w Polsce). Będzie to Airbus A321 przewożący ponad 200 pasażerów. Niedawno do bazy Wizz Air na Lotnisku Chopina dołączył 7. samolot. Na początku lipca linia uruchomiła też nowe połączenia – do Nicei, Lyonu, Kijowa, Bratysławy, Bukaresztu, marokańskiego Agadiru i Lamezii Terme (Włochy).

W 2018 r.  Wizz Air ma oferować 3,3 mln miejsc na połączenia z Warszawy. To o jedną czwartą więcej niż obecnie.

Jak informuje agencja ISB News, w 2016 r. Wizz Air obsłużył w Warszawie niemal 2 mln pasażerów (to wzrost o 18 proc. rok do roku) a w całej Polsce blisko 6,94 mln. Obecnie oferuje 151 tras z 8 polskich lotnisk.

Czytaj też: Duże zmiany w Wizz Air. Za bagaż podręczny trzeba będzie płacić?

***

Więcej o: