Ten chiński producent smartfonów ustanowił rekord prędkości 5G. Chce zagrozić Samsungowi i Apple

Robert Kędzierski
ZTE, chiński gigant telekomunikacyjny, przeprowadził kolejny test technologii 5G. Następca LTE przewyższył wszelkie oczekiwania. Najnowszy rekord prędkości to 19Gb/s.

ZTE Corporation, jedna z największych chińskich firm telekomunikacyjnych oferujących nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne, dostęp do internetu, a także własne smartfony, przeprowadziła kolejną fazę testów  technologii 5G. Wykazały, że nowy system spełnia pokładane w nim nadzieje.  

Udało się bowiem ustanowić rekord prędkości, który przekroczył w szczytowym momencie  19Gb/s. Szybkość pojedynczego użytkownika przekroczyła 13Gb/s. Wcześniej przewidywano , że maksymalna prędkość możliwa do uzyskania za pomocą 5G wynosi 10 Gb/s. 

Próba przeprowadzona przez Chińczyków potwierdza też możliwość jednoczesnego podłączenia większej ilości użytkowników niż w obecnie używanej technologii. 

Czym jest technologia 5G?

Powiedzieć że jest ulepszeniem technologii LTE i 4G  to zdecydowanie za mało. 5G pozwoli na rewolucje w wielu dziedzinach naszego życia. Coraz większe zapotrzebowanie na usługi internetowe, większa liczba użytkowników i urządzeń sprawia że obecna infrastruktura przestaje zaspakajać nasze potrzeby.

Wdrożenie technologii 5G pociągnie za sobą zmiany w przemyśle, lepsze funkcjonowanie szpitali, szkół i gospodarstw domowych. Rewolucja 5G pozwoli też wdrożyć w życie rewolucję związaną z internetem rzeczy. Jest też niezbędna dla przyszłych generacji samochodów, które będą komunikowały się zarówno ze sobą nawzajem, jak i z siecią.

Czytaj też: Smartfony przyszłości nie obejdą się bez 5G. 

Na zmiany związane z 5G  będziemy musieli poczekać. Większość produktów jest obecnie w fazie testów. Pierwsze poważne próby technologii 5G mają się odbyć podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej w 2018 roku. Parlament Europejski chce rozpocząć wdrażanie następcy LTE w Europie do 2020 roku. 

ZTE liczy na to, że inwestując w technologię 5G zdobędzie przewagę nad konkurentami. Firma chce, by konsumenci, którzy w przyszłości będą dokonywali zmiany urządzeń na nowe wybierali jej produkty z racji ich najlepszego dopasowania do standardów 5G. Czy to wystarczy, by skutecznie konkurować z Samsungiem czy Apple? Pokonanie tak silnych rywali może być trudne, ale ZTE może stać się nowym Xiaomi. 

24, 25 50. Zapamiętaj te cyfry. Bo to one zdecydują o tym, jak będzie wyglądać twoje wideo

Źródło: Nextbigfuture.com

Więcej o: