Aston Martin wyprodukuje bardzo luksusowe łodzie podwodne

Brytyjski producent luksusowych samochodów Aston Martin chce zbudować ekskluzywną łódź podwodną. Ma ona kosztować 4 miliony dolarów i trafić na rynek w przyszłym roku.

Seria luksusowych łodzi podwodnych ma być krótka, roczna produkcja ma wynosić jedynie 12 jednostek. Może jednak odnieść sukces. Jak donosi CNN, osobiste okręty podwodne stały się niezbędnym dodatkiem dla wielu bardzo bogatych właścicieli jachtów.

Trzyosobowy pojazd podwodny ma srebrne pontony przypominające ostrza oraz akrylową kabinę w kształcie bańki, umożliwiającą podziwianie podwodnych widoków.

Przedstawiciele Aston Martin są zdania, że budowa łodzi podwodnych nie osłabi marki producenta samochodów. Zwłaszcza, że brytyjska spółka ma już doświadczenie z pojazdami wodnymi. Rok temu na rynku zadebiutowała luksusowa łódź motorowa. Kosztuje 2 mln dolarów i trafiła do tej pory do dwóch klientów.

Bond, James Bond

Łódź zostanie zbudowana we współpracy z Triton Submarines. To firma, która ma już doświadczenie w budowie takich jednostek. Do tej pory zbudowała między innymi siedmioosobową łódź Triton 1000/7.

Aston Martin to jeden z ostatnich w pełni niezależnych producentów samochodów. Przez 100 lat wyprodukował zaledwie 80 tys.pojazdów. Jest kojarzony z Jamesem Bondem. W filmie „Szpieg, który mnie kochał” z 1977 roku Bond pływał Lotusem Espritem przerobionym przez ekipę filmową na łódź podwodną. Kilka lat temu za prawie milion dolarów kupił go właściciel Tesli Elon Musk.

- Byłem rozczarowany, gdy okazało się, że ten samochód nie może się przemieniać w łódź podwodną. Zamierzam go poprawić i spróbować urzeczywistnić jego transformację – powiedział wówczas Musk.

Więcej o: