Coś dla łasuchów o dobrych sercach. Akcja charytatywna Allegro z tradycyjnym smakołykiem w tle

Listopad mieszkańcom Wielkopolski kojarzy się z dniem świętego Marcina i pieczonymi na tę okazję rogalami z nadzieniem z białego maku i bakalii. Allegro po raz kolejny zaprasza po rogale, których zakup wesprze potrzebujących.

Akcja Allerogal prowadzona jest przez od 2010 roku. Serwis nawiązuje do tradycji jedzenia słodkich rogali w dniu świętego Marcina. Ta tradycja zresztą także zaczęła się od wspierania potrzebujących. Według legendy, święty Marcin, znany z dobroci, zgubił podkowę, gdy na białym koniu odwiedzał wiernych. Podkowę znalazł piekarz, upiekł rogale w jej kształcie i rozdał potrzebującym. Pierwsze takie rogale zaczęto sprzedawać w Poznaniu w parafii pod wezwaniem tego świętego pod koniec XIX wieku – także w celach dobroczynnych. Od kilku lat regionalny smakołyk staje się coraz popularniejszy w całej Polsce. Allegro początkowo organizowało Allerogale, by promować region, z którego się wywodzi. Od trzech lat główny cel akcji to pomoc potrzebującym.

Tak jest i w tym roku. Ze sprzedaży każdego rogala Allegro przekaże 1 zł na zakup paczek świątecznych dla dzieci z oddziału onkologii Szpitala Klinicznego im. J. Konschera w Poznaniu – podopiecznych Drużyny Szpiku. Koszt rogala to 10,90 zł za sztukę, choć Allegro przygotowało zniżki dla kupujących w pakietach. Przysmaki mają certyfikat Kapituły Poznańskiego Tradycyjnego Rogala Świętomarcińskiego. Firma podkreśla, że cena rogala wzrosła w tym roku tylko o kilkadziesiąt groszy, mimo podwyżek cen produktów takich jak masło czy jajka.

Cel akcji to zebrać 20 tys. złotych. Rogale można zamówić przez portal allerogal.allegro.pl, z dostawą na terenie Polski i za granicą. Poza tym, można też wspomóc akcję w innych sposób – wrzucić od 5 do 100 zł do wirtualnej puszki, wysłać przelew na dowolną kwotę lub wziąć udział w aukcji charytatywnej. Allegro podkreśla, że od tych transakcji nie pobiera żadnych opłat. Akcja „Allerogal” potrwa do 30 listopada, jej organizatorem jest serwis Allegro.pl oraz partnerzy: Drużyna Szpiku i e-torty.pl. Akcji patronuje Miasto Poznań.

Więcej o: