LEO Express wprowadza nową usługę. Dowiezie jak taksówka - pod same drzwi. Na razie w jednym mieście

Prywatny przewoźnik nowym pomysłem wysoko postawił poprzeczkę konkurencji. Przejazd od drzwi do drzwi można już zamówić w Krakowie.

Usługa dowozu pod adres (lub odbioru ze wskazanego miejsca) dostępna jest od pewnego czasu w Czechach i, jak pisze LEO Express, cieszy się dużą popularnością. Teraz mogą z niej korzystać też podróżujący do lub z Krakowa oraz podkrakowskich miejscowości – Wieliczki i Zabierzowa.

Pasażerów na dworzec lub z dworca pod wskazany adres dowożą minibusy. Jak podaje firma, są one wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy Internet i gniazdka elektryczne, jest w nich też dużo miejsca na bagaż. LEO Express twierdzi, że to znacznie wygodniejszy sposób podróżowania niż transport publiczny. Jest jednak droższy – cena przeważnie wynosi 15 złotych. Podróż autobusem miejskim kosztuje mniej, za to z taksówkami LEO Express zapewne może już konkurować.

LEO Express to prywatny przewoźnik, firma czesko-polsko-słowacka. Przewozi pasażerów na głównych trasach kolejowych w Czechach i na Słowacji we własnych zespołach trakcyjnych. Ma też sieć linii autobusowych. W Polsce na razie jeżdżą tylko jego autobusy, obsługują między innymi Warszawę, Kraków, Łódź, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Toruń i Ustkę.

Leo Express długo starał się o dostęp do polskich torów. W październiku zgodę wydał Urząd Transportu Kolejowego.

Czytaj więcej na ten temat: LEO Express w końcu na polskich torach. Pasażerowie skorzystają

Uruchomienie pierwszej trasy kolejowej w naszym kraju się opóźnia, ale wygląda na to, że niedługo powinna ruszyć.

- W pierwszych tygodniach nowego roku ogłosimy długo wyczekiwany start naszych połączeń kolejowych Kraków – Katowice – Praga – mówi dyrektor zarządzający LEO Express Polska Peter Jancovic. Na tej trasie też ma być zapewniona usługa przewozu drzwi do drzwi.

+++

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]