LEO Express wprowadza nową usługę. Dowiezie jak taksówka - pod same drzwi. Na razie w jednym mieście

Prywatny przewoźnik nowym pomysłem wysoko postawił poprzeczkę konkurencji. Przejazd od drzwi do drzwi można już zamówić w Krakowie.

Usługa dowozu pod adres (lub odbioru ze wskazanego miejsca) dostępna jest od pewnego czasu w Czechach i, jak pisze LEO Express, cieszy się dużą popularnością. Teraz mogą z niej korzystać też podróżujący do lub z Krakowa oraz podkrakowskich miejscowości – Wieliczki i Zabierzowa.

Pasażerów na dworzec lub z dworca pod wskazany adres dowożą minibusy. Jak podaje firma, są one wyposażone w klimatyzację, bezprzewodowy Internet i gniazdka elektryczne, jest w nich też dużo miejsca na bagaż. LEO Express twierdzi, że to znacznie wygodniejszy sposób podróżowania niż transport publiczny. Jest jednak droższy – cena przeważnie wynosi 15 złotych. Podróż autobusem miejskim kosztuje mniej, za to z taksówkami LEO Express zapewne może już konkurować.

LEO Express to prywatny przewoźnik, firma czesko-polsko-słowacka. Przewozi pasażerów na głównych trasach kolejowych w Czechach i na Słowacji we własnych zespołach trakcyjnych. Ma też sieć linii autobusowych. W Polsce na razie jeżdżą tylko jego autobusy, obsługują między innymi Warszawę, Kraków, Łódź, Gdańsk, Katowice, Rzeszów, Toruń i Ustkę.

Leo Express długo starał się o dostęp do polskich torów. W październiku zgodę wydał Urząd Transportu Kolejowego.

Czytaj więcej na ten temat: LEO Express w końcu na polskich torach. Pasażerowie skorzystają

Uruchomienie pierwszej trasy kolejowej w naszym kraju się opóźnia, ale wygląda na to, że niedługo powinna ruszyć.

- W pierwszych tygodniach nowego roku ogłosimy długo wyczekiwany start naszych połączeń kolejowych Kraków – Katowice – Praga – mówi dyrektor zarządzający LEO Express Polska Peter Jancovic. Na tej trasie też ma być zapewniona usługa przewozu drzwi do drzwi.

+++

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (31)
LEO Express wprowadza nową usługę. Dowiezie jak taksówka - pod same drzwi. Na razie w jednym mieście
Zaloguj się
 • kmarcel

  Oceniono 6 razy 4

  To niejest firma czesko polsko słowacka to firma czeska! Działająca w Polsce Czecjach i słowacji

 • eclipse23

  Oceniono 2 razy 2

  wszystko byle nie polscy janusze przewozu ,.

 • java77

  Oceniono 4 razy 2

  LEO Express to potezna Czeska firma transportowa.Maja tabor pociagow i autobusow.A podwozenie pod dom jest tam standartem a u nas dopiero nowoscia.U nich TV cyfrowa byla 3 lata przed naszą.Tam wogole wszystko jest tak poukladane by zylo sie latwiej.A my sie mozemy tylko od nich uczyc.

 • e.t.borkowscy

  Oceniono 2 razy 2

  Taka usługa była już na rynku. Super ekspres plus. Korzystałam. Z pensjonatu nad morzem pod drzwi domu we Wrocławiu. Bardzo wygodne. Trasa zbierania i rozwożenia pasażerów przemyślana, nie była jakaś bardzo uciążliwa. Polecam, szczególnie zeby dotrzeć do słabo skomunikowanej miejscowości wypoczynkowej z dzieckiem.

 • glomek

  0

  hm.. zastanawiam się ile osób wybierających niewygodę - jazdę autokarem np do Gdańska zamiast pociągiem, zeby zapłacić 20zł, a nie 120zł, będzie skłonne dopłacić 15zł za podwiezienie, zamiast podjechać autobusem miejskim za 2,8zł.

 • womak18

  0

  Będąc w czeskim Tesco nigdzie nie zauważyłem aby klient wziął coś z półki i odłożył gdzie indziej tak jak to robimy my ( bo już nie chce nam się odnieść coś czego nie potrzebujemy z powrotem na regał )A butelki na regałach stały równiutko poukładane , oczywiście w kasie pani kasjerka uśmiechnięta towar skanowała powoli a czekolady odkładała delikatnie aby czasem sie nie połamały. Od takich drobnostek widać jakie jest społeczeństwo i do czego dąży a nie to co my - do wszystkich pretensje i zale ale swojego postępowania nie widzimy

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 0

  "Uruchomienie pierwszej trasy kolejowej w naszym kraju się opóźnia, ale wygląda na to, że niedługo powinna ruszyć." - i to by bylo na tyle jesli chodzi o LEO Express.. jak zwykle medialna sponsorowana burza z ktorej nic nie wynika....

 • 3ion

  Oceniono 2 razy 0

  W którym mieście jest ten market?

 • tulasek

  0

  W Olsztynie od lat funkcjonują 2 czy 3 firmy (głównie wożące na lotniska ale nie tylko) które zabierają z pod domu.Nic nowego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX