Marka Saturn zniknie. Popularna sieć sklepów zmieni nazwę na MediaMarkt

MediaMarktSaturn Polska chce połączyć obie swoje sieci sklepów pod wspólnym szyldem. - Postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków - tłumaczy prezes firmy.

MediaMarkt i Saturn się połączą

W Polsce działają obecnie 22 sklepy Saturn i 63 MediaMarkt, sprzedające sprzęt RTV, AGD, komputerowy i telefony komórkowe. Sieci mają też własne sklepy internetowe. Obie należą także do jednego właściciela. Teraz postanowił on połączyć marki pod jednym szyldem - MediaMarkt. Jak wyjaśnia firma, decyzja została podjęta "na podstawie wnikliwej analizy sytuacji na polskim rynku".  

- Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn - wyjaśnia Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Co zmieni się dla klientów?

Stopniowy rebranding zacznie się jeszcze w tym miesiącu i potrwa do końca września. Firma zapewnia, że dla pracowników nic poza nazwą się nie zmieni. Klienci zaś będą mieć po prostu do dyspozycji więcej marketów MediaMarkt.

- Klienci, którzy zamówią produkty online z osobistym odbiorem w sklepie, będą mogli to zrobić w jednym z 85 marketów MediaMarkt - czytamy w komunikacie. Firma wyjaśnia też, że MediaMarkt przejmie wszelkie zobowiązania wobec klientów sieci Saturn. Czyli jeśli kupiliśmy sprzęt na raty w Saturnie, będziemy go spłacać w sieci MediaMarkt.

Samej firmie połączenie ma ułatwić "zarządzanie aktywnościami operacyjnymi w Polsce" oraz zapewnić "wzrost wydajności i skuteczności dotarcia do konsumentów".

Operatorem MediaMarkt i Saturna jest niemiecka spółka Ceconomy, która wydzieliła się z wielkiego koncernu Metro AG. Ceconomy jest największym sprzedawcą sprzętu elektronicznego w Europie. To spółka publiczna, notowana na giełdzie we Frankfurcie, ujawnia więc regularnie raporty finansowe. W roku finansowym 2016/2017, który zakończył się w minionym wrześniu, Ceconomy miała ponad 22 mld euro obrotów. Na polskim rynku obroty MediaMarkt i Saturna przekroczyły łącznie 1 mld euro.

Przychody sieci Saturn i MediaMarkt w PolscePrzychody sieci Saturn i MediaMarkt w Polsce źródło: raport finansowy Ceconomy za rok 2016/2017

Cotygodniowe podsumowanie roku. Podcast ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha.

Więcej o: