Amazon w Sosnowcu na etapie rozruchu. Praca dla 2 tysięcy osób

Centrum logistyczne w Sosnowcu to piąta placówka amerykańskiego giganta w Polsce. Obecnie jest na etapie rozruchu, jednak kiedy ruszy pełną parą, pracę w niej znajdzie 2 tys. osób.

Sosnowieckie centrum logistyczne Amazona zajmuje powierzchnię 130 tys. metrów kwadratowych, na których będzie składowanych ok. 16 mln artykułów. Nowy magazyn ma specjalizować się głównie w przechowywaniu odzieży i obuwia.

W ramach usługi Amazon Fashion mają być tu dostępne zarówno wyroby znanych światowych marek, jak Calvin Klein czy Hugo Boss, jak i artykuły małych i średnich firm.

Amazon zatrudni w Sosnowcu 2 tys. pracowników

Jak podaje Dziennik Zachodni w Sosnowcu pracę znajdą zarówno osoby zajmujące stanowiska poziomu początkowego, jak i specjaliści w branży IT, finansach, HR, logistyce czy inżynierii. Rekrutacja rozpoczęła się na kilka miesięcy przed otwarciem obiektu. Osoby zatrudnione przez ten czas szkoliły się w innych filiach firmy w Europie, aby obecnie stanowić wsparcie i szkolić nowo przyjętych.

Na początkowym etapie rozwoju inwestycji zatrudnionych będzie ponad tysiąc osób. Później ich liczba ma sięgnąć dwóch tysięcy.

Obecnie Amazon na wybrane stanowiska zatrudnia zarówno na cały oraz na pół etatu. Przykładowo od pracownika magazynu firma oczekuje przede wszystkim "wysokiej etyki pracy, dbałości o szczegóły, umiejętności terminowej realizacji zadań oraz troszczenia się o klientów, gdyż wiąże się to z realizacją ich zamówień."

Amerykański gigant w zamian oferuje umowę o prace, 15 zł za godzinę brutto, bonus do 15 proc. wynikający z punktualności i frekwencji, oraz ogólnego wyniku zespołu, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie oraz darmowy transport do pracy.

Po podliczeniu wszystkich dodatków, nowo przyjęty pracownik może zarobić 2898 zł brutto, to 2086 zł na rękę.

Amazon dofinansowuje również posiłki. Na terenie centrum działa stołówka pracownicza, gdzie za 1 zł można zjeść pełny, dwudaniowy obiad.

Firma nie czaruje i w ogłoszeniu pisze wprost, że oferuje pracę stojącą, w magazynie, wymaga dostosowania się do procedur. Informuje, że pracownicy będą mieli regularnie styczność z maszynami, kartonami i taśmą bezbarwną. 

Czytaj także Amazon: jak pracuje się w centrum logistycznym największego na świecie sklepu internetowego?

W Polsce Amazon zainwestował już ponad 3 miliardy zł. Zatrudnia 9 tysięcy osób w centrach pod Wrocławiem, Poznaniem i w Szczecinie-Kołbaskowie. 

+++

Dominika Nowak: Czasem tylko dzięki szalonej odwadze, można zacząć działać [NEXT TIME]

Więcej o: