Amazon znów stawia na Polskę. Zatrudni kolejnych specjalistów od badań, rozwoju i e-commerce

Robert Kędzierski
Amazon poinformował o zwiększeniu skali działalności w Polsce. Gigant handlu chce zatrudnić specjalistów w kilku swoich centrach. Dziś zatrudnia w Polsce już 14 tys. osób.

Amazon zamierza zwiększyć skalę działalności w naszym kraju. Gigant handlu obecnie zatrudnia w Polsce już 14 tys. osób.

Co istotne, rekrutacja obejmie nie tylko pracowników pracujących w magazynach. Dla Amazona szczególne znaczenie ma gdańskie centrum badawczo-rozwojowe.  Do końca 2018 r. planuje zatrudnić tam kolejnych 200 pracowników, zwiększając tym samym ich liczbę do 650.

Amazon zatrudnia programistów

W Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku wyspecjalizowane zespoły tworzą innowacyjne rozwiązania dla produktów i usług firmy, które są wdrażane na całym świecie. Chodzi chociażby o wirtualną asystentkę głosową Alexa.

Polska to nie tylko centrum rozwoju światowej klasy innowacji, ale także niewyczerpane źródło talentów, dlatego też cieszymy się mogąc ogłosić, że nasze Centrum rozpoczyna rekrutację nowych pracowników, w tym specjalistów w zakresie przetwarzania języka naturalnego czy programistów.

– powiedział Rafał Kukliński, Dyrektor Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

Więcej pracowników e-commerce

W tym roku firma planuje rozszerzyć zespół, przyjmując nie tylko kolejnych absolwentów i stażystów m.in. na stanowiskach technicznych i operacyjnych, ale także stworzyć znaczną liczbę stałych miejsc pracy pięciu Centrach Logistyki E-Commerce.

Amazon podkreśla też, że już 7,2 tys. polskich firm aktywnie korzysta z jego usług, przez co zwiększa zakres swojej działalności. 

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do tej pory firma wygenerowała w kraju już ponad 4 mld złotych inwestycji - w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, 5 nowoczesnych Centrów Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), a także oddział Amazon Web Services w Warszawie.

***

Jacek Walkiewicz: Widzę szanse w problemach, a wcześniej widziałem problemy w szansach [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (11)
Amazon znów stawia na Polskę. Zatrudni kolejnych specjalistów od badań, rozwoju i e-commerce
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 5 razy 3

  Nie w magazynach... to pewnie otworzyli u nas własne plantacje bawełny!

 • pomyslowygajowy

  Oceniono 8 razy 2

  Pracownik magazynowy w Amazon Brieselang zarabia 1750 Euro netto. Ile firma placi w Polsce?

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 2

  z niemiec uciekli bo mało płacili więc 1/5 tej pensji płacą w pisiej polsce i ciemny lud zadowolony. tłuste pisowskie kocury również, ceny wszystkiego idą w górę a nakradzione pisowskim kocurom się po prostu należy!!!

 • przypadki-pilota-pirxa

  Oceniono 3 razy -1

  Artykuł sponsorowany

 • jml13060

  Oceniono 4 razy -2

  Odradzam potencjalnym klientom korzystanie z usług firmy Amazon.

  Niedawno próbowałem kupić za pośrednictwem Amazon.com kawiarkę z dostawą do USA (prezent dla brata). Chciałem zapłacić przelewem ze swojego konta dolarowego w CitiBanku, w kolejnych próbach płacąc kartami kredytowymi (Mastercard i Visa). Niby nic nadzwyczajnego, ot standardowy zakup w Internecie. Kawiarka nie jest strategicznym sprzętem wojskowym podlegającym embargu NATO.

  NIE DA SIĘ !!!

  Tak są traktowani Polacy przez "przyjaciela i sojusznika" z USA. Po dalszych poszukiwaniach zauważyłem, że wiele innych firm w Internecie blokuje ostęp do swych ofert komputerom z "niewłaściwym" IP.

  Może Polacy powinni w ramach retorsji zmienić traktowanie podmiotów z USA? Symetrycznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX