Do końca lipca Amazon otworzy w Sosnowcu nowy budynek. Praca dla 500 osób

Nowy budynek ma powierzchnię 11 tys. mkw. Na jego terenie znajdzie się 30 nowoczesnych drukarek, które umożliwią wykonanie dowolnego nadruku na indywidualne zamówienie klientów.

Rodrigo Zapata, dyrektor generalny Amazona w Sosnowcu poinformował w poniedziałek, że budynek będzie oddalony o kilkaset metrów od głównego kompleksu.

Obecnie firma w Polsce w pięciu centrach dystrybucyjnych, zatrudnia ok. 14 tys. pracowników na stanowiskach stałych (10 tys. kolejnych stanowisk jest sezonowych).

Obecnie w Amazonie w Sosnowcu pracuje ok. 2,5 tys. osób. Do końca roku firma chce zatrudnić ok. 500 osób.

Choć amerykański gigant pracowników dowozi nawet z miejscowości oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od swoich centrów logistycznych, to powoli zaczyna mieć problem ze znalezieniem rąk do pracy. Ostatni pomysł firmy na pozyskanie nowych osób to 1200 zł brutto premii dla pracownika, który poleci kogoś do pracy.

Oczywiście, są warunki – osoba polecona musi przepracować minimum 14 tygodni (lub 10 tygodni) i mieć 90 procentową obecność.

Rekrutację na tych zasadach prowadzą centra logistyczne Amazona w Kołbaskowie pod Szczecinem, we Wrocławiu, Poznaniu i Sosnowcu. Pracownicy Amazona muszą się jednak śpieszyć z polecaniem – ta „promocja” obowiązuje do końca sierpnia.

Czytaj także: Amazon otworzył w Polsce kolejne centrum logistyczne. Będą w nim pracować głównie roboty

Amazon działa w Polsce od 2014 r. Do tej pory firma wygenerowała w kraju już ponad 4 mld złotych inwestycji - w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, 5 nowoczesnych Centrów Logistyki E-Commerce w Poznaniu, Sosnowcu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz Wrocławiu (gdzie znajdują się dwa obiekty firmy), a także oddział Amazon Web Services w Warszawie.

+++

Zbigniew Grycan: Dobrze mi się wiodło, bo przede wszystkim dbałem o jakość swoich produktów [NEXT TIME]

Więcej o: