Bardzo nietypowa oferta. Etno Cafe sprzedaje akcje i zbiera pieniądze przez crowdfunding

Etno Cafe rozpoczęła ofertę publiczną akcji. W dosyć niezwykły sposób, bo ofertę wspiera zbiórka na platformie crowdfundingowej. Sieć chce pobić rekord Polski.

Etno Cafe rozpoczyna 6 sierpnia ofertę do 12 820 akcji nowej emisji serii D, z których planuje pozyskać 5 mln zł. Właściciel największej polskiej sieci kawiarni do oferty publicznej dorzuca ofertę crowdfundingową. Jest ona prowadzona na platformie Crowdway.pl i potrwa do 10 września.

Ambitne plany Etno Cafe

- Naszym celem strategicznym na najbliższe dwa lata jest stworzenie z Etno Cafe polskiej marki kawowej nr 1 w sektorze Premium - mówi prezes Etno Cafe Łukasz Mrowiński. 

Środki pozyskane z oferty crowdfundingowej Etno Cafe zamierza przeznaczyć na rozwój sieci kawiarni, a także browaru kawowego, sieci sprzedaży Cold Brew Coffee i infrastruktury produkcyjnej palarni kawy.

W ramach kampanii crowdfundingowej Etno Cafe proponuje inwestorom cztery pakiety inwestycyjne od 390 zł oraz bonusy w postaci m.in. karty zniżkowej, pakietu Cold Brew Coffee czy rocznego abonamentu na dostawę kawy. Funkcję oferującego pełni Dom Maklerski Capital Partners.

Jak podaje Crowdway, Etno Cafe zadeklarowała zamiar pobicia rekordu zbiórki środków na polskich platformach crowdfundingowych. Dotychczasowy należy do producenta gadżetu Lovely, który w listopadzie 2017 r. pozyskał sumę 1,64 mln zł, również podczas kampanii na platformie Crowdway.

Cel: GPW w Warszawie

W maju br. Mrowiński w rozmowie z ISBnews zapowiadał, że spółka w tym roku planuje zadebiutować na rynku NewConnect. Mrowiński zapowiedział wtedy, że spółka chce zwiększyć sieć do ok. łącznie 30 kawiarni w 3 lata z 17 obecnie posiadanych. Spółka podtrzymuje plan debiutu w ciągu roku na giełdzie.

Etno Cafe to polska sieć 17 kawiarni, których sercem jest własna, rzemieślnicza palarnia kawy oraz browar kawowy do produkcji Cold Brew Coffee, napoju dostępnego m.in. w sieci stacji benzynowych BP. Firma zaczynała w 2012 r. od importu kawy z Etiopii, w 2013 r. uruchomiła własną palarnię, a w 2015 r. otworzyła swoją pierwszą kawiarnię w zabytkowym Okrąglaku we Wrocławiu. W połowie 2016 roku rozpoczęła budowę sieci kawiarni. Spółka dotychczas przeprowadzała prywatne emisje obligacji oraz akcji.

Anna Skórzyńska z firmy Szumisie: Człowiek bardziej żałuje tego, czego nie zrobił, niż tego, co zrobił źle [NEXT TIME]

Więcej o:
Komentarze (12)
Etno Cafe sprzedaje akcje na platformie crowfundingowej
Zaloguj się
 • wolverine_14

  Oceniono 4 razy 4

  Mam jedno etno cafe niedaleko pracy, i cóż... nawet jak dla korporacjuszy ceny są zbyt mocno wywindowane. Nie przewiduję sukcesu.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 5 razy 3

  Crowfunding, czyli po naszemu "na sępa."

 • f_84

  Oceniono 5 razy 3

  Crowfunding to nowe, innowacyjne źródło finansownia rozwoju spółki. Mechanizm polega na użyciu ptaków z rodziny krukowatych do podbierania przechodniom błyskotek.

 • e50504

  Oceniono 6 razy 2

  Lura w papierowym kubku za trzykrotność ceny zachodniej, a ci probują wyciągnąć jeszcze więcej grosza i dorabiają do tego pseudofilozofię. O to przecież w crowfundingu chodziło, żeby obrzydliwie bogate, międzynarodowe kompanie miały jak wyprać więcej lewej kasy xD

  No powodzenia chłopaki, coś czuję że wam sie serwery przegrzeją, takie będzie wzięcie. Poproszę dwa pakiety Cold Brew Coffee, cena nie gra roli xD

 • dynia71

  Oceniono 1 raz 1

  Spółka ani razu nie odnotowała zysków. Duże koszty czynszow pogarszaja sytuację i spółka cały czas potrzebuję nowej kasy. W zeszłym roku obligacje a teraz akcje. Przeplywy finansowe sporo na minusie, niby rozwój aleja moje bez szans na końcowy sukces. Kasa potrzebna ale zysków z tego dla nowych akcjonariuszy nie będzie.

 • chmiele2

  0

  To miał być artykuł o "crowDfounding-u", a wyszedł o "crowfounding-u, którego nikt na świecie nie zna... Czyżby dobra polska zmiana?

 • sector23

  Oceniono 4 razy 0

  Mam nawet hasło reklamowe: "Dobra Kawa" - Etno Zmiany", ewentualnie: "Dobra Zmiana - Etno Kawy"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX