Policja szuka gruntów pod bloki programu Mieszkanie Plus. Policyjni logistycy dostali na to dwa dni

Policja ma włączyć się w rządowy program Mieszkanie Plus. Pismo z Komendy Głównej Policji z konkretnym poleceniem trafiło do zastępców komendantów wojewódzkich do spraw logistyki w całym kraju - ustalili dziennikarze tvn24.pl.

"W związku z poleceniem Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego zwracam się z uprzejmą prośbą o dokonanie analizy nieruchomości znajdujących się w dyspozycji Państwa jednostek możliwych do wykorzystania w realizacji pierwszego instrumentu pakietu Mieszkanie plus" - tak brzmi pierwsze zdanie dokumentu wysłanego z Komendy Głównej w ubiegłym tygodniu do policyjnych logistyków w komendach wojewódzkich Policji.

W piśmie tym, jak twierdzi tvn24.pl, znalazły się również wymogi, jakie muszą spełniać policyjne nieruchomości wytypowane do programu Mieszkanie Plus. Ich powierzchnia ma wynosić co najmniej 0,5 hektara, mają mieć dostęp do drogi publicznej, niedaleko od nich ma być szkoła lub przedszkole.

Na znalezienie takich gruntów należących do Policji, czyli przygotowanie pisemnych wykazów spełniających wymogi nieruchomości, mundurowi logistycy otrzymali tylko dwa dni.

- Czas jest wystarczający do spełnienia tego polecenia. Logistycy w kraju na bieżąco wiedzą, jakimi nieruchomościami gospodarzą – zapewniło dziennikarzy tvn24.pl biuro prasowe Komendy Głównej Policji.

Czytaj więcej: Mieszkania będą jeszcze droższe. Budimex prognozuje: wzrost cen "przybierze na sile"

Wcześniej była Poczta i PKP

Policja nie jest jedyną państwową instytucją lub spółką, którą włączono w realizację programu Mieszkanie Plus.

Około 600 ha gruntów (238 nieruchomości) pod bloki, które powstaną w ramach nowego programu przekazało do tzw. Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN), już PKP. Dużo działek (ponad 200) przekazała do dyspozycji KZN Poczta Polska. Bardzo aktywne też pod tym względem są Lasy Państwowe.

Informacje o potencjalnych gruntach pod Mieszkanie Plus przygotowała poza tym między innymi Agencja Mienia Wojskowego i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Były GROM-owiec: Żołnierz ma prawo być dobrze dowodzony [NEXT TIME]

Więcej o: