Strategiczne partnerstwo Pekao i Microsoftu. Możliwe nowe produkty w ofercie banku

Państwowy bank Pekao SA poinformował o porozumieniu z Microsoftem podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Bardzo dużą wagę przywiązujemy do partnerstw strategicznych. Jesteśmy w rozmowach z ok. 100 [potencjalnymi] partnerami strategicznymi. Jako jedno z pierwszych chcemy podpisać memorandum of understanding z Microsoftem - powiedział prezes Pekao SA Michał Krupiński podczas konferencji prasowej.

Pekao i Microsoft popracują nad wspólnymi rozwiązaniami

Z wypowiedzi prezesa wynika, że strony porozumienia chcą m.in. skupić się na edukacji klientów banku (np. z sektora MŚP) w obszarze  rozwiązań cyfrowych. Według banku, polskie firmy "mają wiele do nadrobienia" np. w obszarach korzystania z e-faktur czy elektronicznego obiegu dokumentów. 

"Mamy zidentyfikowane ok. 20 inicjatyw. Jesteśmy nastawieni na testowanie rozwiązań, które dadzą najwięcej korzyści dla klientów. Chcemy wyjść z pionierskimi rozwiązaniami" - dodał wiceprezes banku Marek Tomczuk.

"To pomoże w stworzeniu atrakcyjniejszej oferty cyfrowej dla MŚP i klientów detalicznych" - wskazał Krupiński i potwierdził, że w związku ze współpracą można spodziewać się nowych produktów banku.

Bank Pekao jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku jest notowany na warszawskiej giełdzie. Ponad rok temu państwowy ubezpieczyciel PZU wraz z Polskim Funduszem Rozwoju przejął od włoskiego UniCredit 32,8 proc. akcji Pekao SA. PZU ma 20 proc. udziałów, PFR 12,8 proc.

Czytaj też: Pekao nie połączy się z Alior Bankiem. Prezes wyjaśnia powody. Giełda reaguje jednoznacznie

Więcej o: