mBank przygotował specjalną ofertę dla "sierot" po Orange Finanse. Lepsze warunki niż dla innych

mBank przygotował specjalną ofertę dla klientów Orange Finanse. To konto całkiem darmowe przynajmniej do lutego 2020 r. i premia nawet 260 zł.

Przypomnijmy - marka Orange Finanse zostanie z końcem roku zlikwidowana. Taka decyzja została oficjalnie obwieszczona przez bank i telekom w czerwcu. Po czterech latach od inauguracji projektu, partnerzy doszli do wniosku, że początkowe założenia - iż "przenikające" się, wspólne oferty telekomów i banków podbiją serca klientów (z dwóch wielkich, połączonych baz danych!) - się nie sprawdziły, i że wyniki sprzedażowe nie są satysfakcjonujące. W czerwcu z usług Orange Finanse korzystało ok. 430 tysięcy klientów.

Orange Finanse od miesiąca nie sprzedaje już produktów nowym osobom. Ci, z aktualnych klientów, którzy do końca roku nie zamkną konta, od stycznia będą korzystać z platform bankowości internetowej i mobilnej mBanku. De facto już dziś i od zawsze konta klientów Orange Finanse prowadzi mBank - to on "dostarcza usługi bankowe". O żadnych przenoszeniu kont czy zmianach numeru rachunku nie ma więc mowy.

Wygląda jednak na to, że mBank nie chce przejąć "sierot" po Orange Finanse tylko z musu. Wyszedł do nich z ofertą "przeniesienia produktów i usług na główną platformę bankowości elektronicznej i mobilnej". I, trzeba przyznać, jest to oferta naprawdę atrakcyjna, wręcz lepsza od tej, na jaką mogą liczyć obecnie "standardowi" czy "nowi" klienci mBanku.

Po pierwsze, to bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie konta, wydanie i prowadzenie karty, przelewy internetowe (w złotych) oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów i wpłaty we wszystkich wpłatomatach w Polsce. Co więcej, te warunki - według gwarancji, jaką daje w regulaminie oferty mBank - mają być niezmienne przynajmniej do końca lutego 2020 r. Klienci Orange Finanse dotychczas mieli takie dobre warunki konta, więc mBank chce im to niejako nadal zagwarantować, przynajmniej przez około półtora roku. Warto natomiast zwrócić uwagę, że "standardowa" oferta mBanku jest nieco gorsza - w zależności od pakietu klienci muszą mieć np. określone wpływy albo wydatki kartą, żeby ich konto albo karta były darmowe. Podobnie, czasem płatne są wypłaty z obcych bankomatów (można wykupić "abonament"), zawsze jest też opłata za wypłaty poniżej 100 zł.

Dodatkowo klienci Orange Finanse, przenosząc się formalnie do mBanku, mogą zarobić też do 260 zł. 100 zł dostaną za samą zmianę warunków rachunku
i uruchomienie eKonta promocyjnego. Dodatkowo, 10 zł można otrzymać za przynajmniej jeden wpływ na rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele. Ponadto przez 5 miesięcy można otrzymywać premię za transakcje kartą płatniczą lub BLIK-iem. 30 zł miesięcznie (a więc 150 zł przez 5 miesięcy) otrzyma się za przynajmniej 15 transakcji w miesiącu, 20 zł za 10-14 transakcji, 10 zł za 5-9 transakcji.

Z oferty mogą skorzystać klienci Orange Finanse, ale - WAŻNE! - z wyjątkiem tych, którzy mają już konto w mBanku albo mieli je począwszy od 1 stycznia 2016 r. (czyli jeśli ktoś zamknął konto w mBanku np. w grudniu 2015 r., to może wziąć udział w promocji, ale jeśli zrobił to np. w styczniu 2016 r. - to już nie!). Aby skorzystać z oferty, należy złożyć wniosek o zmianę warunków rachunku, a następnie podpisać "Zmienione warunki umowy o prowadzenie bankowych rachunków". Do promocji można przystąpić do 29 marca 2019 r. 

***

Prezes Rainbow: Firmy stają się nieefektywne, jeśli wszystko spoczywa na rękach prezesa [NEXT TIME]

Więcej o: