Gino Rossi sprzedaje Simple Creative Products. Kupcem będzie właściciel 4F?

Gino Rossi podpisał list intencyjny ze spółką OTCF - właścicielem marki 4F - dotyczący sprzedaży 100 proc. akcji Simple Creative Products.

Na poczet transakcji spółka OTCF wpłaci zaliczkę w wysokości 1 mln złotych. Obie firmy ustaliły, że ostateczną treść dokumentacji transakcyjnej uzgodnią w ciągu 30 dni, o czym Gino Rossi poinformowało w komunikacie.

Zarząd Gino Rossi informuje ponadto, że "podpisany list intencyjny nie ma wpływu na negocjacje toczące się dotychczas w sprawie sprzedaży 100 proc. akcji Simple Creative Products SA z Monnari S.A. Strony uzgadniają obecnie porozumienie dotyczące spłaty zobowiązania Simple CP SA wobec Miss Class Sp. z o.o. w wysokości 4 mln zł".  

Po dzisiejszym komunikacie wygląda więc na to, że że Gino Rossi negocjacje ws. sprzedaży Simple prowadzi teraz z dwoma podmiotami - Monnari oraz OTFC. 

Spółka OTCF to polska firma specjalizująca się w tworzeniu, produkcji i sprzedaży odzieży sportowej i akcesoriów dla konsumentów oraz dla sportu zawodowego. Najbardziej znany marki firmy to 4F, 4F Junior oraz Outhorn. 

Gino Rossi zarządza natomiast markami: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Od dłuższego czasu spółka przeżywa problemy – na początku września zależna Monnari (Miss Class) dokonała zajęcia komorniczego kwoty 6 mln złotych z rachunku Simple Creative Products, co bardzo zaskoczyło Gino Rossi.

Modowa firma ma jednak widoki na przyszłość – niedawno doszło do podpisania umowy o współpracy między Gino Rossi a siecią sklepów CCC, w której CCC zobowiązało się między innymi do zakupu minimum 300 tysięcy par butów w latach 2019-2020. Otworzy to przed Gino Rossi wszystkie rynku, na których obecna jest sieć CCC. 

Oto największy samolot świata. Tak założyciel Microsoftu chce sięgnąć kosmosu

Więcej o: