Premier Morawiecki otworzył sesję giełdy na Wall Street. "Polska jest odbierana jak tygrys"

Premier Mateusz Morawiecki otworzył dziś sesję nowojorskiej giełdy. Przy okazji chwalił się, jak dobrze odbierana jest Polska.

Symboliczna ceremonia otwarcia sesji giełdowej odbyła się o 9:30 czasu nowojorskiego Mateusz Morawiecki nacisnął przycisk uruchamiający mosiężny dzwonek, którego dźwięk od 140 lat rozpoczyna handel na NYSE (Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych). Tym samym rozpoczął swoją jednodniową wizytę w USA. 

Premier pochwalił się przy tym, jak dobrze odbierana jest Polska w Nowym Jorku i tym, że mamy być już postrzegani jako rynek rozwinięty. 

W ceremonii otwarcia sesji na przestrzeni lat wzięło udział tysiące szefów firm, celebrytów i światowych przywódców. Obecność szefów państw na Wall Street była zawsze swoistym sygnałem, że ich kraje są otwarte dla biznesu. Właśnie z takim przesłaniem do Nowego Jorku przybył również Mateusz Morawiecki, który podczas spotkań w stolicy światowych finansów zamierza mówić o sukcesie gospodarczym Polski i zachęcać do inwestowania w naszym kraju. 

Premier planuje spotykać się z szefami firm oraz uczestniczyć w Dniu Polskiego Biznesu w Nowym Jorku. Razem z Mateuszem Morawieckim do Nowego Jorku polecieli, między innymi, szefowie KGHM, Pekao SA i PKO BP. 

Wizyta premiera Morawieckiego, budząca zrozumiałe zainteresowanie polskich mediów, nie wzbudziła na razie zainteresowania amerykańskich mediów. Nie wspominają o niej CNN czy CNBC (poza tradycyjnym wideo z ceremonii otwarcia). 

Więcej o: