Budimex szuka 1100 pracowników. Za polecenie dają nawet 2000 zł nagrody

Budimex szuka ponad 1100 pracowników. Grupa Budimex w ciągu czterech lat zwiększyła zatrudnienie z 4,5 do ponad 7 tysięcy osób.

Budimex, który jest generalnym wykonawcą robót budowlanych w infrastrukturze, przemyśle i energetyce oraz budownictwie ogólnym, szuka ponad 1100 pracowników. Chce ich zatrudnić do końca przyszłego roku. Co ciekawe, każdy kto poleci pracownika, który później rzeczywiście zostanie zatrudniony w firmie, dostanie nagrodę.  

- Największa polska firma budowlana wprowadzi jako pierwsza firma w branży budowlanej w Polsce zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Każdy, niezależnie od swojego miejsca pracy, kto skutecznie wskaże pracownika na poszukiwane przez Budimex stanowisko, otrzyma nagrodę finansową w wysokości do 2000 zł - czytamy w komunikacie.

Budimex szuka w całej Polsce pracowników z ponad 50 różnych specjalizacji. Wśród nich są takie jak: kierownicy budów, inżynierowie robót, majstrzy, inżynierowie robót torowych itp. 

Budimex: Na 240 poleceń zatrudniliśmy prawie 100 osób

- Wprowadzenie tego innowacyjnego rozwiązania to rozwinięcie systemu rekomendacji wewnętrznych, który działa w Budimeksie od ponad dwóch lat. Walczymy o jak najlepszych specjalistów w swoich branżach. W pierwszej połowie 2018 roku na 240 poleceń zatrudniliśmy prawie 100 osób. Najczęściej pracę w tym systemie znajdują u nas kierownicy robót oraz inżynierowie. Jesteśmy pierwszą firmą budowlaną w Polsce, która wprowadza takie rozwiązanie dla poleceń zewnętrznych, a nie tylko wewnętrznych, czyli realizowanych przez obecnych pracowników Budimeksu - powiedział członek zarządu Budimeksu Cezary Mączka, cytowany w komunikacie. 

Budimex to największy pracodawcą na rynku budowlanym w Polsce. Jako jedna z nielicznym firm na rynku nie redukowała zatrudnienia w latach 2014-2016, gdy branża budowlana przechodziła spadek zamówień. 

Budimex jest też notowany na warszawskiej giełdzie, od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. 

Więcej o: